6 درس درباره شبکه های اجتماعی برای فرزندان ، که باید یاد بگیرند

0

شبکه های اجتماعی برای فرزندان

دوست دارید فرزندانتان زندگی سالمی داشته باشند. زندگی یعنی اینکه در دنیای واقعی باشیم نه پشت یک صفحه نمایش مخفی شویم. شما والدین هستین که باعث رشد و ارتقای فرزندانتان می شوید. پس در ابتدا باید با فرزندانتان ارتباط برقرار کنید. پیشنهاد می کنیم وقتی که وارد خانه می شوید با فرزندان خود در مورد اتفاقات روز صحبت کنید. همچنین از آنها بخواهید برای شما اتفاقات روز را شرح دهند.

1 در شبکه های مجازی افراد از واقعیت خود دور هستند 

در شبکه های مجازی افراد از واقعیت خود دور هستند 

در شبکه های اجتماعی همه چیز بزرگتر از واقعیت است و افراد در آن شخصیت خود را به صورت همه چیز تمام معرفی می کنند. به بچه های خود یاد دهید هیچ کس کامل و عالی نیست. ” هیچ چیز ، حتی پول ،شهرت ، یا فالورهای زیاد در شبکه های اجتماعی برای ما زندگی خوب و عالی را نمی سازد ، پس این را بدان ، انتظار داشته باش و به سمت داشتن زندگی بهتر تلاش کن.” به آنها بفهمانید شبکه های اجتماعی چه تاثیری می تواند بر مغز انسان داشته باشد.

2 قبل از اینکه پستی منتشر کنند از آنها سوال بپرسید

قبل از اینکه پستی منتشر کنند از آنها سوال بپرسید

قبلی از اینکه بچه های شما بخواهند مطلبی در فضای مجازی منتشر کنند . در کنار آنها باشید و بچه ها را تشویق کنید که قبل از انتشار پست سوال هایی از خود بپرسند. آیا این مطلب واقعیت دارد؟ مفید است ؟ دلیل انتشار این مطلب چیست ؟ آیا می خواهید مادر بزرگ شما این پست راببیند؟ و از این دست سوال ها ، در صورتی که برای این سوال ها جواب درستی داشت حال به فرزند خود اجازه دهید به اشتراک بگذارد.

3 شبکه های اجتماعی جایگزین خوبی برای دیدار های رو در رو نیستند 

شبکه های اجتماعی جایگزین خوبی برای دیدار های رو در رو نیستند 

مطمئنا شوید فرزندان شما این احساس را پیدا نکنند که ارتباط مجازی با هم سن و سالان خود بهتر از دیدار واقعی است. برای جلو گیری از این موضوع سعی کنید. فضایی برای ملاقات بچه هایتان با دوستانشان ایجاد کنید. و مهارت سخن گویی و حالت های رفتاری بدن را جایگزین ایموجی ها کنید.

4 هیچ چیز در شبکه های اجتماعی خصوصی نیست

هیچ چیز در شبکه های اجتماعی خصوصی نیست

بر فرزندان خود پافشاری کنید و بفهمانید که هیچ چیز در شبکه اجتماعی خصوصی نیست. مهم نیست چه تعداد کد امنیتی و مراحل رمز گذاری برای آن وجود داشته باشد. از انتشار شماره تلفن ، آدرس ، نام کامل ، عکس یا هر اطلاعات خصوصی دیگر در شبکه های اجتماعی خود داری کنید.

5 بگذارید فرزندتان خودش همه چیز را احساس کند

بگذارید فرزندتان خودش همه چیز را احساس کند

حس ها نیاز است تا احساس شوند. اگر به بچه های خودتان اجازه دهید با مشاهده ویدئو های اینترنتی ، گوش دادن موزیک یا برنامه هایی مانند اینستاگرام ، تلگرام یا بازی ها اذیت شوند و آسیب روحی ببینند. آنها دیگر نخواهند توانست با مشکلات واقعی رو به رو شوند.

6 تعیین مدت زمان استفاده از اینترنت

تعیین مدت زمان استفاده از اینترنت

بچه ها و بزرگتر ها باید بدانند که تمام وقت خود را صرف اینترنت نباید کرد . پس در روز زمان های خاصی را برای اینترنت مشخص کنید. با این کار بچه ها بقیه روز را مشغول بازی های دیگر می شوند. که باعث رشد صحیح و سالم بچه های شما خواهد شد. امیدواریم از این نکات در تربیت فرزندان خود بهره برده باشید.

تجربیاتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

 

0%
ممکن است شما دوست داشته باشید