گردش در دبی با تاکسی هوایی (کوادکوپتر)

دبی در حال تست کوادکوپتر هایی می باشد که قادر است دو نفر  را به صورت اتوماتیک جابجا کند. دبی ، قرار است با این کوادکوپتر ها ، که تاکسی هوایی اتوماتیک (ATT) نام گرفته اند ، نام خود را به عنوان اولین شهر جهان ، که دارای تاکسی هوایی است ثبت کند. ATT به دلیل استفاده از الکتریسیته به محیط زیست آسیبی وارد نمی کند. نمونه اولیه این کوادکوپتر می تواند تا حداکثر 30 دقیقه دوام پروازی داشته باشد. همچنین این ربات پرنده تا سرعت 100 کلیومتر بر ساعت ، سرعت هوایی دارد و در اولین تست خود تا ارتفاع 200 متری پرواز کرده است.

در حال حاضر یک شرکت آلمانی به نام Volocopter بر روی ATT کار می کند. در این کوادکوپتر چتر نجات تعبیه شده است. و درون آن 9 باتری مستقل کار گذاری شده که هر کدام به مدت 2 ساعت طول می کشد تا شارژ کامل شود. که البته قول داده شده است که زمان شارژ باتری تا نسخه نهایی به مقدار قابل توجهی کاهش یابد.

تاکسی هوایی در دبی

Sep 26 2017 14 36 36

برنامه دیگری که برای ATT در نظر گرفته شده است . ساخت برنامه ای شبیه اسنپ خودمان می باشد. که افراد به راحتی یکی از آنها را رزرو و سوار شوند. دبی قرار است به کمک شرکت هوایی پرواز های این تاکسی ها را کنترل کنند و در یک مدت مشخص ایمنی آنها را بررسی کنند. دبی  تصمیم دارد ، سیستم حمل و نقل  خود را تا سال 2030 تغییری اساسی دهد.

 

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
دیدگاه بگذارید