بیوگرافی الون (ایلان) ماسک موسس تسلا موتورز و پی پال در 20 نکته

الون ماسک نمونه یک فرد موفق می باشد که در سر تاسر دنیا تعداد انگشت شماری به چنین موفقیت هایی دست یافته اند. با این نکته ها الون ماسک را بیشتر بشناسید.

1الون ماسک در پرتوریا ، آفریقای جنوبی در سال 1971 به دنیا آمده است. پدر او یک مهندس و مادرش یک متخصص تغزیه اهل کانادا بود.

2ماسک از زمانی که 12 سال داشت علاقه مند به کامپیوتر بود و برای بازی ویدئویی اش به نام بلاتسر یک برنامه نوشته بود . این اولین محصولی بود که او ساخت.

3او در سال 1989 در سن 17 سالگی به کانادا مهاجرت کرد و پس از 3 سال به دلیل دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه به پنسیلوانیا رفت.

4ماسک مدرک کارشناسی خود را در زمینه اقتصاد کگرفت و یک سال دیگر ماند تا مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته ی فیزیک را بگیرد.

5در سال 1995 ، الون ماسک به سمت دانشگاه استن فورد در کالیفرنیا هدایت شد تا مدرک دکتری خود را در فیزیک گرایش انرژی بگیرد. 

6ماسک در سال ۱۹۹۵ به همراه برادرش کیمبال ماسک، شرکت نرم‌افزاری زیپ۲ را تأسیس کرد. شرکت یک «راهنمای شهری» برای صنعت انتشارات روزنامه را توسعه و به بازار ارائه داد.

7کامپک زیپ۲ را با قیمت ۳۰۷$ میلیون دلار به وسیله سهام در سال ۱۹۹۹ تصاحب کرد. ۷٪ یا ۲۲$ میلیون دلار از فروش به ماسک رسید.

8ماسک با اولین همسر خود در همین سال ها  با جاستین ویلسون که نویسنده‌ای با استعداد بود، آشنا شد؛ نتیجهٔ ازدواج ایلان با این شخص، ۵ پسر (دوقلو و سه قلو) به نام‌های دامیان ، گریفین ، خاویر ، ساکسون و کای بود. ان ها پس از 8 سال یعنی سال 2008 از هم جدا شدند.

9ماسک پی‌پال و x.com را به عنوان یک سرویس‌دهنده مالی و یک شرکت پرداخت ایمیلی تأسیس کرد. اما از آنجا که علاقه بیشتری به پی پال داشت x.com را پس از مدتی حذف کرد. در اکتبر ۲۰۰۲، ای‌بی با ۱٬۵$ میلیاد دلار به وسیله سهام پی‌پال را به دست آورد، که ۱۶۵$ میلیون دلار آن به ماسک رسید.

10در ژوئن ۲۰۰۲، ماسک سومین شرکت خود را در زمینه فناوری‌های اکتشاف فضایی با نام اسپیس‌اکس  تأسیس کرد.

11اولین وسیله‌های نقلیه این شرکت موشک‌های فالکن ۱ و فالکن ۹ و اولین سفینه فضایی این شرکت دراگن (فضاپیما) است.

12در ۲۰۰۶–۲۰۰۸ سه پرواز اول این راکت با شکست همراه بود. در ۲۸ سپتامبر سال ۲۰۰۸، چهارمین تلاش فالکون ۱ در نهایت نتیجه داد. اگر چهارمین تلاش آن هم با شکست روبرو می‌شد شاید دیگر اسپیس ایکس وجود نداشت.

13ماسک در سال 2004 به کمپانی تسلا که توسط مارتین ابرهارد  و مارک تارپنینگ تاسیس شده بود به عنوان مدیر اجرایی پیوست.

14در ادامه ایلان از قدرت مدیریتی خود استفاده کرد و در پی اشتباه استراتژیکی او ابرهارد  و برخی از افراد را از شرکت اخراج و رهبری تسلا را به دست گرفت.

15در سال 2010 او با بازیگر معروف بریتانیایی ریلی ازدواج کرد. که این ازدواج هم بیشتر از 4 سال طول نکشید.

16ماسک یکی از بزرگترین سهام داران سولارسیتی است. سولارسیتی هم‌اکنون بزرگترین ارائه دهنده انرژی خورشیدی در ایالات متحده آمریکا است.

17ایلان ماسک به عنوان ۳۸ امین فرد قدرتمند جهان، ۱۵ امین ثروتمند در حوزهٔ تکنولوژی و ۱۰۰ امین میلیاردر جهان در سال ۲۰۱۵ شناخته شده است.

18ایلان ماسک دومین کارآفرین بود که موفق شد سه شرکت با ارزشی بیش از ۱ میلیارد دلاری یعنی پی پل، اسپیس ایکس و تسلا موتورز  را ایجاد کند.

19او نه تنها یک کارآفرین، بلکه یک مخترع، نوآور و مهندس است: ماسک شخصاً در طراحی خودروهای برقی و سفینه‌های فضایی شرکت می‌کند.

20ایلان ماسک به عنوان یکی از ده شخصیت تأثیرگذار جهان انتخاب شده است.

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
دیدگاه بگذارید