ایکس باکس لایو (Xbox Live)چست و چه کاربردی دارد؟

2

ایکس باکس لایو و یا اصطلاح طلایی “gold” در مورد کنسول های بازی ایکس باکس به کار می رود . در حقیقت ایکس باکس لایو یک حساب اینترنتی می باشد که شما با عضویت در آن به اخبار ها ، داغ ترین بازی ها، فیلم های HD، نمایش های تلویزیونی، رویدادهای زنده، موسیقی و مهم تر از آن اپلیکیشن های مهم را استفاده کنید.

 ایجاد یک اکانت طلایی در ایکس باکس لایو  این امکان را به شما می دهد که بازی های Xbox را به صورت آنلاین با دوستان خود یا دیگر گیمرها در سرار جهان انجام دهید.

همچنین این امکان را به شما می دهد بتوانید با گیمرها به صورت آنلاین صحبت کنید (به طور مثال با هدفون) که باعث چندین برابر شدن هیجان به خصوص در بازی های دسته جمعی می شود.

نحوه ساخت اکانت در ایکس باکس لایو

 در ابتدا باید این نکته را توجه داشته باشید که دستگاه شما نباید jTag شده باشد.

j-Tag چیست ؟

این موضوع خود بحث جداگانه ای دارد اما به طور کلی عبارت JTAG به دستگاه ها و یا مدار های الکترونیکی ای گفته می شود که توانائی بالائی در زمینه ی اجرای کد های غیر تایید شده داشته باشند ( البته این تعریف در زمینه ی دستگاههای الکترونیکی به این صورت بوده و در سایر موارد تعریف های متفاوتی دارد ) XBOX های JTAG ، کنسول هائی هستند که قابلیت اجرای Homebrew را دارا می باشند . به عبارت دیگر این امکان را دارند که کد های Sign نشده توسط مایکروسافت و یا سایر شرکت های تایید شده را اجرا نمایند .

ابتدا دستگاه خود را به یک شبکه اینترنتی متصل می کنیم.

مانند شکل زیر وارد بخش تنظیمات کنسول می شویم.

پس از ورود به بخش Network Settings مطابق شکل زیر گزینه Test Xbox Live connection را انتخاب می کنیم.

در ادامه کنسول سعی می کند به اینترنت متصل شود. که در صورت موفقیت امیز بودن عبارت Connected را خواهید دید. در ادامه شاید از شما درخواست بروزرسانی شدن را بخواهد . با آن موافقت کنید. در ابتدا به آدرس بروید و یک حساب کلی در مایکروسافت باز کنید سپس  در پنجره جدید باز شده از قسمت سمت راست می توانید گزینه Sign‌ Up را برای ثبت نام پیدا کنید.

خب تا اینجا شما اکنون یک عضو عادی یا نقره ای ایکس باکس هستید. اما برای اکانت گلد ایکس باکس چه باید کرد.

دریافت اکانت طلایی “gold” ایکس باکس لایو

برای این اکانت شما باید اشتراک آن را که به صورت مدت زمانی می باشد تهیه کنید. هم اکنون سایت هایی برای این کار وجود دارد که شما می توانید از آنها خریداری کنید. دقت داشته باشید از زمانی که کارت را فعال می کنید مدت زمان شما محاصبه می شود.

از مزایای آن همان طور که در بالا گفته شد شما به بعضی بازی ها که به صورت رایگان ارائه می شود دسترسی خواهید داشت. همچنین بعضی بازی ها به صورت سی دی فیزیکی ارائه نمی شوند و فقط در ایکس باکس لایو موجود هستند. البته در اینترنت اکانت های طلایی رایگانی نیز ارائه می شوند که ممکن است هک شده باشند و یا به چند نفر داده شده باشد.

نمونه سایت برای خرید: livecard.ir

 

ممکن است شما دوست داشته باشید