همیشه موضوع قد بین خانم ها و آقایان از اهمیت بالایی برخوردار بوده این اهمیت را در مسائلی همچون انتخاب همسر ، رشته های ورزشِ و سایر موضوعات اجتماعی شاهد هستیم. همیشه قد و وزن در کنار هم قرار گرفته اند و برای داشتن اندامی متناسب باید نسبت این دو را با هم رعایت کنیم. اما شاید بخواهید بدانید بلند قد ترین زنان مربوط به چه کشور هایی می باشند.

این رتبه بندی بر اساس مقاله تحقیقاتی در این موضوع و همچنین با بررسی قد بیش از ۱۸.۶ میلون زن در ۲۰۰ کشور در بین سال های ۱۸۹۶ تا ۱۹۹۶ صورت گرفته است که نتایج آن به صورت زیر می باشد.

5کشور صربستان

این کشور در مکان پنجم این رتبه بندی قرار گرفته است. صربستان یک کشور محاط در خشکی در مرکز جنوب خاوری اروپا است که بخش جنوبی جلگهٔ پانونی و جنوب شبه‌جزیره بالکان را دربرگرفته‌است. این کشور با مجارستان در شمال، رومانی و بلغارستان در شرق، جمهوری مقدونیه و مونته‌نگرو در جنوب، کرواسی و بوسنی و هرزگوین در غرب هم‌مرز است. بلگراد پایتخت این کشور است. البته دور از انتظار هم نبود چرا که در این چند سال اخیر که والیبال ایران وارد رقابت های جهانی شده است شاهد تیم مردان صربستان بوده ایم. این مورد در مورد زنان این کشور نیز به همین صورت بوده و دارای والبالیست های زن قد بلندی می باشند.

4کشور جمهوری چک

جمهوری چک با میانگین قدی ۱۶۸.۵ سانتی متر در مکان چهارم این رده بندی قرار دارد. کشوری واقع در اروپای مرکزی و یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. جمعیت جمهوری چک ۱۰ میلیون و پانصد هزار نفر و زبان رسمی این کشور چکی است که از زبان‌های اسلاوی می باشد.

پیشنهاد می کنیم:  زیباترین زنان کشور برزیل چه کسانی هستند؟

3کشور استونی

زنان کشور استونیا در رده سوم بلند قدترین زنان جهان قرار دارد . قد میانگین زنان در این کشور ۱۶۸.۷ سانتی متر می باشد. استونی ، کشوری در منطقه بالتیک در شمال اروپا است. این کشور از غرب به دریای بالتیک و از شمال به خلیج فنلاند می‌رسد و مرز شرقی آن با روسیه و مرز جنوبی آن با لتونی مشترک است. جمعیت آن ۱٬۳۱۵٬۹۴۴ نفر و پایتخت آن تالین است.

2کشور هلند

 کشور هلند یکی از کشور هایی است که بلند قدترین زن ها را دارد و میانگین قد آن ها ۱۶۸.۷ سانتی متر است و با در نظر گرفتن دیگر پارامتر ها در رده دوم قرار دارد. هلند ، کشوری است کوچک از قلمروهای پادشاهی هلند در شمال غربی اروپا با شانزده و نیم میلیون جمعیت که بیشترشان مسیحی پروتستان هستند. جمعیت مسلمانان هلند نزدیک به یک میلیون نفر است.

1کشور لتونی

بلند قدترین زنان جهان بر اساس این آمار مربوط به زنان کشور لتونی می باشد. میانگین قد زنان این کشور ۱۶۹.۸ سانتیمتر است. لتونی توسط روسیه از مشرق، استونی از شمال، لیتوانی از جنوب، بلاروس از جنوب شرقی و دریای بالتیک از مغرب احاطه شده است. پایتخت لتونی ریگا و جمعیت این کشور دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر و واحد پول آن لاتس است. مساحت این کشور ۶۴٬۵۸۹ کیلومتر مربع و از کم‌جمعیت‌ترین و کم‌تراکم‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا به شمار می‌آید.

دیدگاه ها

اولین کسی باشید که نظر می دهید

avatar