5 نکته مهم برای مراقبت از موی سر در فصل زمستان

زمستان در حال نزدیک شدن است. از این به بعد باید برنامه ای متناسب با زمستان برای نگه داری مو های خود بچینید. تابستان با همه مشکلاتی که برای موی شما داشت تمام شد اما باید بگویم که مشکلات زمستان بیشتر است و باید بیشتر مراقب موهای خود باشید. آب و هوای سرد و خشک باعث افزایش آسیب و شکنندگی موهای شما می شود.

مراقبت از موی سر در فصل زمستان

۱ مبارزه با پوست مرده های سر:

مبارزه با پوست مرده های سر:

پوست سر شما به دلیل کمبود رطوبت هوا، در طول ماه های زمستان خشک تر از همیشه است. این مسئله باعث ایجاد مشکلاتی از جمله  شوره سر می شود که می تواند  نهایتا  ریزش مو را به همراه داشته باشد. آنچه که اکثر مردم نمی دانند این است که مشکل شوره سر به راحتی قابل کنترل است اما با مراقبت های مناسب. همه آنچه که شما نیاز دارید یک قاشق غذاخوری روغن زیتون یا نارگیل و یک قاشق چای خوری آب لیمو است. روغن را برای چند ثانیه گرم کنید  سپس آن را با آب لیمو مخلوط کنید. روغن را بر سر پوست خود ماساژ دهید و آنرا 20 تا 30 دقیقه نگه دارید ، بعد از آن سر را با شامپو شستشو دهید.

۲ فر شدن مو:

فر شدن مو:

یکی از چیزهای بسیار آزار دهنده در مورد زمستان، که همیشه وجود دارد فر شدن و موجی شدن موها می باشد. کلاه، روسری و دستکش ها جز جدا نشدنی فصل های سرد زمستان می باشند. کلاه  یک حالت خفگی را برای موهای شما ایجاد می کند و همچنین باعث فر و موجی شدن موهای شما می شود. برای مقابله با این موضوع، از برس مویی استفاده کنید که ترکیبی از دندانه های پلاستیکی و مویی شکل باشد. موهای خود را فقط با آب ولرم و نه آب گرم بشویید، چرا که روغن های طبیعی که از موهای شما محافظت می کنند را از بین می برد.

۳ درخشندگی و طراوت مو:

درخشندگی و طراوت مو:

کمبود رطوبت در فصل زمستان نه تنها پوست سرشما را خشک می کند و باعث می شود که موهایتان خشک شوند، بلکه موهایتان پژمرده و بی روحی نیز می شود. عسل می تواند یک ماده موثر برای رطوبت بخشیدن به مو باشد. عسل دوباره درخشش و شادابی را به موهای خسته و آسیب دیده شما باز می گرداند.

۴ روغن زیتون محافظ موی خوب:

روغن زیتون محافظ موی خوب:

 دو قاشق چای خوری روغن زیتون را گرم کنید و آن را به آرامی روی پوست سر خود ماساژ دهید. این ماساژ آهسته کمک می کند تا روغن نفوذ عمیقی به ریشه ی موهای شما داشته باشد. این  کار به حفظ رطوبت پوست شما کمک می کند و گردش خون را بهبود می بخشد، اطمینان حاصل کنید که پیاز موی شما به اندازه کافی تغذیه  شوند. روغن زیتون همچنین از سقوط مو جلوگیری خواهد کرد.

۵ خشک کردن صحیح مو ها:

خشک کردن صحیح مو ها:

خشک کردن مو ها به خصوص اگر موی شما بلند باشد خسته کننده و زجر آور است ، به خصوص اگر شما موی بلند داشته باشید. موهای مرطوب مشکلات زیادی مانند شوره سر، شکستگی، و انشعابی شدن انتهای مو را ایجاد می کنند. شما همچنین نباید موهای خود را با یک حوله خشک کنید زیرا اصطکاک باعث آسیب رسیدن به موی شما می شود. بهترین راه برای خشک کردن موها این است که شما در ابتدا با قرار دادن حوله بر روی سر به آرامی رطوبت آن را کم کنید و سپس با استفاده از یک سشوار که روی حالت سرد تنظیم شده موهای خود را کاملا خشک کنید. اگر از حالت گرمایشی سشوار استفاده می کنید، حتما یک فاصله ی 15 سانتی متری را با موهای خود داشته باشید .


نکته: دقت داشته باشید که ممکن است توصیه ها برای همه مناسب نباشد. پس با علم به این موضوع و یا با مشورت پزشک خود استفاده کنید.

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش دیدگاه ها (1)