تکنولوژِِِِِی،سلامت،آموزش

خانه های لوله ای از بتن ،برای حل مشکل مسکن در هنگ کنگ

0

در اینجا می خواهیم شما را با یکی از جدیدترین ایده های خانه سازی آشنا کنیم . شرکتی به نام OPod Tube House  که مدیریت آن را شخصی به نام جیمز لو بر عهده دارد به تازگی خانه های کوچکی ساخته است که ایده اولیه آن را از لوله های آب با قطر 2.5 متر  گرفته است . یک خانه آپارتمانی نقلی که برای زندگی دو نفر مناسب می باشد . 

 شرکت OPod Tube House ، این مدل را برای مشکل مسکن در هنگ کنگ طراحی کرده است . دسترسی به داخل این خانه با یک در شیشه ای امکان پذیر است و مساحت کف این اتاق چیزی حدود 9.3 متر مربع می باشد.  عکس زیر به قدر کافی نشان دهنده فضای داخلی و دکوراسیون زیبای آن می باشد. قسمت دوم این لوله بتنی برای آشپزخانه ، حمام و یک سرویس بهداشتی به لوله اولی متصل می شود. 

جیمز لو ، این طور مطرح کرد که ساختمان های به شکل امروزی برای شهر های پر جمعیت به توجه به مشکل فضا امکان پذیر نیست و با این نوع ساختمان ها تا حد زیادی می توان این مشکل را کاهش داد. این خانه ها را به راحتی می توان در بین کوچه های باریک قرار داد و روی هم چید.

هزینه تقریبی ساخت هر یک از این خانه ها بدون محاسبه قیمت زمین 15000 دلار می باشد. البته این نوع ساختمان هنوز در مرحله ی اولیه است و توانسته تاییدیه های اولیه را بگیرد.

دیدگاه ها

اولین کسی باشید که نظر می دهید

avatar