تکنولوژِِِِِی،سلامت،آموزش

خودرو Emotion کمپانی آمریکایی فیسکر در نمایشگاه CES 2018

0

پس از دو سال انتظار کمپانی آمریکایی فیسکر (Fisker) خودرو الکتریکی و زیبای خود با نام Emotion را در نمایشگاه CES 2018 معرفی کرد.خودرو الکتریکی که باید  آن را یک رقیب جدی و سر سخت برای خودرو های مدل S  تسلا حساب کرد.

چهار موتور الکتریکی وظیفه تامین نیروی پیشرانه این خودرو را دارند . به عبارتی در هر چرخ  یک موتور الکتریکی به صورت مستقل تعبیه شده است . این چهار موتور الکتریکی در مجموع 769 اسب بخار قدرت تولید می کنند. این مقدار قدرت باعث شده تا خودرو فیسکر در زیر دو ثانیه سرعت خود را از صفر به 97 کیلومتر بر ساعت برساند. همچنین نهایت سرعت این خودرو 260 کیلومتر بر ساعت می باشد.

اما مهمترین بخش این خودرو تکنولوژی جدیدی است که فیسکر به کمک الجی در باتری ها استفاده کرده است. فیسکر ادعا می کند این خودرو مسافت 640 کیلومتر را با یکبار شارژ کردن طی می کند. EMotion با توجه به تکنولوژی UltraCharger تنها با 9 دقیقه شارژ می تواند تا 160 کیلومتر مسافت را طی کند.

البته از ظاهر زیبای این خودرو به همراه درب هایی که رو به بالا باز می شوند نمی توان به سادگی عبور کرد . درون این خودرو نیز دست کمی از خودرو های لوکس مرسدس بنز ندارد و سه عدد صفحه نمایش در آن به کار رفته است تا تمام جزییات را تحت کنترل داشته باشید. 

فیسکر در نمایشگاه CES در مورد تکنولوژِی پیشرفته در زمینه باتری ها صحبت کرد که در صورت به حقیقت پیوستن انقلابی بزرگ در صنعت خودرو سازی خواهد بود. فیکسر این تکنولوژی را به سال 2023 موکول کرده است.

دیدگاه ها

اولین کسی باشید که نظر می دهید

avatar