آموزش تصویری و کامل استفاده و کار با پینترست

سایت پینترست به تازگی در ایران رفع فیلتر شده است [بروزرسانی 1396/10/24: دوباره فیلتر شد] . این سایت از نظر عملکرد شبیه به اینستاگرام می باشد و در زمینه انتشار عکس فعالیت می کند. در پینترست بی شمار عکس در زمینه های مختلف وجود دارد که می توانید از آنها به رایگان استفاده کنید . در این مطلب آموزش کلی را از ثبت نام تا انتشار عکس به شما آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید. البته برنامه این سایت برای آندروید و IOS نیز وجود دارد.

 ثبت نام

شما برای دیدن عکس های این سایت اصلا نیازی به ثبت نام ندارید اما اگر شما هم می خواهید در این زمینه فعالیت داشته باشید مثل همه سایت ها شما با یک ایمیل می توانید در این سایت ثبت نام کنید. در مرحله بعد از شما می خواهد تا بین دسته های مختلف عکس آن هایی را که علاقه دارید انتخاب کنید.

استفاده از این سایت خیلی ساده می باشد. و چیز خاصی ندارد. برای جست و جو یک کادر در بالای صفحه دارید که هر آنچه می خواهید می توانید در آن سرچ کنید. همچنین از گزینه Eplore نیز به عکس های دسته بندی شده ای بر خورد می کنید که می توانید به هر زمینه ای که می خواهید وارد شوید.

نوار بالایی سایت پینترست

در قسمت جست و جو در مورد هر موضوعی که سرچ کنید عکس های مربط به آن به شما نمایش داده خواهد شد.

در قسمت Home عکس های روز و البته بیشتر با توجه به دسته بندی هایی که در همان ابتدا به عنوان موضوع مورد علاقه انتخاب کرده بودید نشان داده می شود .

در قسمت Eplore به صورت هدفمند تر و دسته بندی تر شده به جست و جوی موضوع مورد نظر خود می پردازید.

اما در دکمه ای که نام شما وجود دارد شما می توانید عکس های خود را دسته بندی و منتشر کنید.

  • board : این کلمه معادل واژه دیوار در فارسی می باشد . شما بورد هایی را برای دسته بندی و سازماندهی عکس های خود در آن می توانید درست  کنید.
  • pin: به عکس هایی که آپلود می کنید پین گفته می شود .

آموزش ساخت board در پینترست

برای اینکار بعد از اینکه وارد اکانت خود شدید بر روی علامت + در قسمت بورد زده و در پنجره باز شده نام بورد (دیوار) خود را انتخاب می کنید.

آپلود عکس

بر روی دکمه + در پایین گوشه سمت راست صفحه زده و از آنجا Upload a Pin را انتخاب می کنید در برگه باز شده که شبیه عکس زیر می باشد عکس خود را وارد و در نهایت منتشر می کنید.

صندوق پیام

در این قسمت نوتیفیکیشن ها و نظراتی که به عکس های شما داده می شود را می توانید مطالعه کنید. 

تنظیمات

در گزینه آخر نیز شما می توانید اطلاعات پروفایل خود را تغییر دهید و یا اکانت خود را به حالت تجاری در بیاورید. این گزینه برای کسانی که محصول ، سایت یا خدماتی دارند کاربردی می باشد. و در نهایت با گزینه آخر می توانید از اکانت شخصی خود خارج شوید.

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش دیدگاه ها (7)