جی دی
فناوری ، سلامت ، سینما

آموزش تصویری اضافه کردن حالت Hibernate در منو استارت ویندوز 10

0

اگر شما کامپیوتر خود را برای مدتی رها کنید ، ویندوز به صورت اتوماتیک به حالت sleep می رود. شما می توانید حالت های مختلفی را برای آن تنظیم کنید. ویندوز 10  به صورت پیش فرض گزینه Hibernate را در منو استارت ندارد و شما در زمانی که کاری با کامپیوتر یا لپ تاپ خود ندارید یا باید آن را در خاموش کنید و یا در حالت sleep قرار دهید. در این آموزش به شما آموزش می دهیم که به چه صورت Hibernate را به منوی استارت در ویندوز 10 اضافه کنید.

به طور کلی ما چهار حالت در منوی استارت خواهیم داشت :Sleep ، Restart، Hibernate و Shut Down. اما اگر شما گزینه Hibernate  را مشاهده نمی کنید با روش زیر می توانید آن را اضافه کنید.

اضافه کردن حالت Hibernate در منو استارت ویندوز 10

  • با راست کلیک کردن بر روی آیکون باتری در گوشه پایین سمت راست  و انتخاب پنجره ی جدیدی برای شما باز خواهد شد. از منوی سمت چپ ‘Choose what the power buttons do’  را انتخاب کنید. 
  • در صفحه جدید باز شده ، Change settings that are currently unavailable’  را انتخاب کنید.
  • در قسمت پایین پنجره گزینه Hibernate را پیدار کرد و تیک آن را بزنید و در انتها تغییرات را ذخیره کنید.شما با این کار گزینه Hibernate  را در منو استارت مشاهده خواهید کرد.

تفاوت حالت Sleep و Hibernate

در حقیقت حالت Hibernate   یک حالت ما بین خاموشی کامل و حالت sleep می باشد . در حالت sleep ، سیستم شما کار ها را رها نمی کند ، ویندوز  شما در حال کار کردن می باشد اما با یک قدرت ضعیف نسبت به حالت روشن . در حالت Hibernate ، ویندوز فایل ها و برنامه های باز و در حال اجرا را در حافظه ذخیره نمی کند. در عوض اطلاعات را در یک دیسک هارد درایو می نویسد  و بعد از ان کامپیوتر را به کل خاموش می کند.

با توجه به توضیح بالا سرعت بوت شدن ویندوز در حالت sleep بیشتر از Hibernate  می باشد . البته این نکته را در نظر داشته باشید که در حالت Hibernate  ویندوز 10 باگ های زیادی وجود دارد و گاهی اوقات که از می خواهید از حالت Hibernate  خارج شوید با یک صفحه سیاه مواجه می شوید.

آموزش تصویری:

 

 

تلگرام
ممکن است شما دوست داشته باشید