تکنولوژِِِِِی،سلامت،آموزش

نقد و بررسی قسمت 2 فصل سوم سریال شهرزاد

0

هفته دوم از پخش سریال شهرزاد گذشت و شاهد پخش قسمت دوم از فصل سوم سریال شهرزاد در سینمای خانگی بودیم .  قسمت اول اگر چه خیلی پر حرارت نبود اما قسمت دوم به خوبی از عهده این کار بر آمد.

می توان گفت که قسمت دوم سریال را باید سرآغاز داستان ها و اتفاقات هیجان انگیز در ادامه سریال دانست.  بیایید داستان را از آنجایی شروع کنیم که اکرم قصد کشتن کبیر را داشت و البته همان طور که در نقد قسمت اول گفته بودیم می دانستیم که اتفاقی نخواهد افتاد. اما این اتفاق مطمئنا تاثیر بسزایی در شکل گرفتن اتفاق های آینده دارد و آتش قباد را برای رسیدن به شهرزاد شعله ور تر می کند.  این اتفاق از یک طرف به بخش عاشقانه سریال کمک می کند  و می توان گفت قسمت دوم ، سرآغاز رقابت قباد و فرهاد بر سر عشق خود یعنی شهرزاد می باشد. از سوی دیگر، از آنجا که عشق قباد یک طرفه است و از چهره او مشخص است که برای دست یافتن به عشق خود باید از خشونت استفاده کند که این ،به جنایی تر شدن سریال می افزاید. 

اما اصلا انتظار نمی رفت که اکرم به این سادگی لو برود. کسی که با یک نقشه دقیق و با صبوری از ابتدا خود را وارد خاندان دیوان سالار کرده است حال اینقدر بی مهابا  و بدون نقشه تصمیم به کشتن کبیر می گیرد. پیش تر  مورد مشابه آن را در روند کشته شدن بلیقس دیده بودیم که در نقد مربوط به آن قسمت مورد بررسی قرار گرفت.  با این اتفاق کمی از حرارت و غافلگیری هایی که نقش اکرم می توانست ایجاد کند کاسته شده است.

پیشنهاد می کنیم:

البته شاید  جناب سروان در این سراسیمه گی اکرم بی تاثیر نباشد . سروانی که از فصل قبل شاهد شخصیت طنز گونه ی او بوده ایم و همچنان طنز را در دستور کار خود دارد. جالب است که او در برخورد با مافوق خود نیز همین رفتار را دارد و تنها یک نکته از این نوع برخورد نتیجه می شود که سروان، سابقه درخشانی در گذاشته داشته و شاید تنها کسی است که می تواند این پرونده را به سرانجام برساند ، چیزی که از همان ابتدای حضور این شخصیت در سریال شهرزاد می شد پیش بینی کرد ، پایان سریال با گیر افتادن قباد و شاهپور بهبودی توسط همین سروان رقم خواهد خورد . البته از جایی که سریال شهرزاد در طول این سه فصل نشان داده ،  خیلی به شخصیت ها وفادار نبوده و امکان حذف آن ها در هر لحظه وجود دارد ، فعلا این دیدگاه  را در حد یک پیش بینی رها می کنیم. 

اما شاید ضعیف ترین بخش این قسمت را باید در سکانسی که رویاهای صابر نمایش داده شد،  یافت. این رویا نه کمکی به داستان می کرد و نه حاوی پیام خاصی بود و فقط می توان آن را یک بی سلیقگی محض دانست که در سریالی با این سطح بالا ، اصلا جایگاهی نداشت.

چه وقت مردن بود الان ، یعنی چــــی ، یعنی عبدلی فر خوردُ رفت ؟

سروان آپرویز

همان طور که تهیه کننده سریال شهرزاد، در مصاحبه ها اشاره کرده بود چاشنی عاشقانه سریال با عشق صابر به شیرین افزایش خواهد یافت. صابر را می توان نماد یک عشق واقعی دانست عشقی که فقط در افسانه هایی همچون فرهاد و شیرین می توان یافت.

یکی از اتفاقات خوشایند ، حضور شیرین دختر آقا بزرگ در قسمت دوم بود  و  او یکی از وزنه های سنگین سریال است و بازی عالی پریناز ایزدیار در ساخته شدن این شخصیت را نمی توان انکار کرد . اما چیزی که باعث نگرانی است و ممکن است از حضور پر رنگ شخصیت شیرین در ادامه جلوگیری کند ، مشکل او با قانون و اتهام قتلی است که به او زده شده است. اگر نویسنده این مشکل را به نحوی در قسمت های آینده حل نکند ، شیرینی را خواهیم دید که همش به خاطر ترس از قانون در گوشه ای مخفی شده است و اجازه مانور زیاد را در سریال به او نخواهد داد.

بدون شک هوشنگ شخصیت فعال در این دو قسمت بوده است و حال او تبدیل به جاسوس قباد در خانواده شهرزاد شده و با پولی که از این راه به دست می آورد به عیش و نوش با مهین خانم می پردازد. باید دید هوشنگ در آینده چه تاثیری را در سریال خواهد گذاشت؟

 

90%
عالی

امتیاز دهی به قسمت دوم ، فصل سوم شهرزاد

شما دوستان نیز می توانید نظر خود درباره این قسمت را با دیگران به اشتراک بگذارید. امتیاز شما به این قسمت چند است ؟

  • امتیاز جی دی :

دیدگاه ها

اولین کسی باشید که نظر می دهید

avatar