تکنولوژِِِِِی،سلامت،آموزش

11 اشتباه رایج در استفاده از شبکه های اجتماعی برای رونق کسب و کار

از پلتفرم های زیادی استفاده می کنید؟ استفاده بی رویه از هشتگ؟ و ....

1

اگر به تازگی یک کسب و کار را راه انداخته اید ، حتما می دانید که حضور قوی در شبکه های اجتماعی به کسب و کار شما بسیار کمک خواهد کرد . مثل همه ابزار های دیگر ، در صورتی که به درستی از شبکه های اجتماعی استفاده کنید، در کسب و کار شما تاثیر گذار خواهد بود.  اینکه یک عکس را با یک لوگو از برند خود منتشر کنید مطمئنا تاثیر آنچنانی نخواهد گذاشت .

پس اگر مطمئن هستید که می خواهید یک فعالیت مستمر و قوی در شبکه های اجتماعی داشته باشید ، اینجا 11 اشتباه رایج در شبکه های اجتماعی را برای شما آورده ایم که باید از آن ها اجتناب کنید.


1 نداشتن هدف

هر استارتاپی نیاز به یک برنامه برای بیزینس خود دارد و برنامه شما برای استفاده از شبکه های اجتماعی نیز باید جزیی از برنامه کلی باشد . کلید موفیت برای رسیدن به هدف خود در شبکه های اجتماعی این است که بدانید مشتریان شما چه می خواهند . بعد از آن محاسبه کنید که چطور می توانید به این هدف ها دست یابید. برای مثال اگر مخاطبان شما خانم می باشند باید از پینترست استفاده کنید و اگر افراد زیر 25 سال می باشند باید اسنپ چت استفاده کنید.

2 آنالیز نکردن مخاطبان

فقط داشتن هدف کافی نیست شما باید از ابزاری که در فیس بوک ، اینستاگرام و … وجود دارد مخاطبان خود را رصد و آنالیز کنید . به کدام پست های شما علاقه نشان می دهند و یا چه بازه زمانی پست های شما را لایک می کنند.

3 استفاده از شبکه های اجتماعی زیاد

اینکه برای معرفی برند خود هیجان زده شوید و در هر شبکه اجتماعی که وجود دارد عضو شوید کار اشتباهی است. عضو شدن در تعداد زیادی از سایت ها و شبکه های اجتماعی  مانند اینستاگرام ، گوگل پلاس ، توییتر ، فیس بوک ، لینکداین ، پینترست  و … جز فرسایش چیزی برای شما نخواهد داشت . پس فقط چند پلتفرم را انتخاب و به صورت مرتب در آن ها پست بگذارید.

4 انتشار محتوی مشابه در همه شبکه ها

کپی و پیست کردن مطالب در شبکه های اجتماعی کار اسپمر ها است نه یک استارتاپ یا کارآفرین . یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید تقسیم اطلاعات در شبکه ها است برای مثال یک توضیح کوچک در توییتر منتشر کنید و یک عکس در اینستاگرام ارسال کنید. این کار مشتریان شما را در سطوح مختلف حفظ خواهد کرد.

5 از دست دادن ترافیک

شاید شما بهترین پست ها را در ساعت 2 نیمه شب منتشر کنید و در این ساعت کار ها را بهتر انجام دهید  ، اما این به آن معنا نیست که مخاطبان شما هم ، آن ساعت بیدار هستند . برای مثال در حالی که روز های آخر هفته در توییتر شلوغ است در مورد فیس بوک این موضوع صدق نمی کند و گزارش ها حاکی از آن است که روز های عادی هفته بازدید بیشتری در فیس بوک صورت می گیرد.

6 زیاد نوشتن

شما به اندازه یک دایره المعارف می توانید راجب به خوبی های استارتاپ خود بگویید. اما  در شبکه های اجتماعی  حتی کم هم ، زیاد است. در فیس بوک پست هایی با  250 کاراکتر یا  کمتر ، 66 درصد بیشتر مخاطب  را جذب می کند.

7 استفده بد از هشتگ

استفاده از هشتگ به کاهش کاراکتر ها و نمایش برند شما به مخاطبان هدف کمک می کند ، البته اگر با استراتژی درست به کار برده شود. یک توییت که دارای هشتگ می با شد بازدید آن را دوبرابر می کند ،  اما اگر هشتگ ها بیشتر از دو عدد شود باعث افت بازدید خواهد شد.

8 عدم توجه به جلوه های بصری

اکنون تاثیر جلوه های بصری در بازاریابی به خوبی مشهود است . توییت هایی که همراه با عکس هستند 150 درصد بیشتر باز توییت می شوند و در فیس بوک پست های دارای عکس 2.3 برابر ، بیشتر از متن ها بازدید دارند. پس در پست های خود از عکس های با کیفیت ، اینفوگرافی و یا ویدئو استفاده کنید.

9 نادیده گرفتن بیوگرافی

در سایت هایی مانند اینستاگرام بخش بیو اولین چیزی است که هر مخاطب در پیج شما مشاهده خواهد کرد.  کسب و کار های موفق بخش بیوگرافی را به طرز زیبا و خلاقانه ای با اطلاعات ضروری استارتاپ خود ترکیب می کنند.  کسب و کار خود را در تعدادی کمی کلمه ، خلاصه کنید .

10 عدم پاسخ به کامنت ها

هر کسب و کاری یک سری منتقد دارد و ممکن است مخاطبان شما در صفحه اجتماعی  با عصبانیت کامنتی ارسال کنند. این توانایی شما را برای کنترل اوضاع می طلبد . نادیده گرفتن ، حذف کردن و یا یک جواب ناسنجیده همه چیز را بدتر می کند.

11 تعریف بیش از حد

تعریف بیش از حد از برند خود ممکن است نتیجه عکس بدهد . بر اساس گزارش ها ، بهتر است فقط 20 درصد از پست های شما در مورد معرفی برندتان باشد ، بقیه 80 درصد را به دیگر محتوی ها اختصاص دهید.

 

دیدگاه ها

1 دیدگاه موجود است. "11 اشتباه رایج در استفاده از شبکه های اجتماعی برای رونق کسب و کار"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
alo2029
مهمان

ممنون. مختصر مفید. بسیار کاربردی بود.