جی دی
فناوری ، سلامت ، سینما

ابزار جدید پخش زنده (live stream) یوتیوب بدون نیاز به هیچ برنامه ای

0

یوتیوب پخش ویدیو زنده یا همان استریم ویدیو (live stream) را از همه زمان ها  آسان تر کرد.  هم اکنون یوتیوب به بخش ویدیو زنده (live stream)خود ویژگی جدیدی را اضافه کرده است که شما بدون نیاز به هیچ برنامه واسطی و خیلی آسان می توانید پخش زنده خود را انجام دهید .

با تغییرات جدید یوتیوب ، دیگر احتیاجی به ضبط ویدئو و اینکودر کردن آنها به وسیله یک نرم افزار جانبی نیست و ویدیو های زنده خود را مستقیم در خود سایت یوتیوب می توانید استریم کنید. .

همان طور که می دانید تا قبل از آن برای استریم کردن یک ویدیو زنده شما باید از یک نرم افزار جانبی در گوشی یا یک نرم افزاری مانند OBS در ویندوز  برای پخش زنده استفاده می کردید.

برای پخش یک ویدیو زنده در یوتیوب کافی است به آدرس youtube.com/webcam بروید یا از منوی بالا سمت راست بر روی آیکون جدیدی که به جای آیکون آپلود قرار گرفته است کلیک کنید و بعد از آن در منوی آبشاری باز شده بر روی go live کلیک کنید. با این کار شما وارد محیط پخش زنده یوتیوب می شوید و  یکسری تنظیمات ابتدایی از جمله انتخاب تیتر ، نوع دوربین عمومی و یا خصوصی بودن ویدیو را در آن تنظیم می کنید و به همین راحتی ویدیو های خود را استریم کنید. 

 

جالب آن جاست که ویدیو هایی که می گیرید بعد از اتمام پخش زنده در حساب یوتیوبی شما ذخیره می شوند  و شما می توانید به صورت آفلاین نیز از آنها استفاده کنید.

البته یوتیوب هنوز در حال انجام تست هایی بر روی آن می باشد و متاسفانه این ویژگی در حال حاضر فقط در مرورگر کروم وجود دارد. یوتیوب تصمیم دارد که این ابزار را در سایر مرورگرها نیز بیاورد . یوتیوب همچنین قول داده است این ویژگی را برای گوشی ها نیز امکان پذیر کند و کاربران بدون نیاز به نصب برنامه ای بتوانند در یوتیوب پخش زنده را انجام دهند.

منبع androidauthority
تلگرام
ممکن است شما دوست داشته باشید