خودرو پرنده PAL-V در نمایشگاه خودرو ژنو 2018

هنوز با تمام پیشرفت ها یک خودرو پرنده خوب تا کنون معرفی نشده است و تنها چند مورد از این خودرو ها کمی عملکرد خوب و قابل قبول را از خود نشان داده اند. در نمایشگاه ژنو 2018 کمپانی هلندی Pal-V یک خوردو پرنده به نام  Pal-V  Liberty را معرفی کرد.

خودرو پرنده PAL-V

از لحاظ فنی این خودرو از بال استفاده نمی کند و در حقیقت شبیه هلی کوپتر عمل می کند.  این خودرو به کمک سه ملخ از روی زمین بلند می شود و به لطف ملخی که در انتهای خودرو وجود دارد به سمت جلو حرکت می کند.  هنگامی که این خودرو پرنده بر روی زمین فرود می آید بالاهایش جمع می شوند و به سمت عقب می روند البته همه کار ها به صورت خودکار صورت نمی گیرد و شما باید به کمک دست و حدود 3 تا پنج دقیقه زمانی را صرف جمع کردن آن انجام دهید.

اما بعد از اینکه تبدیل به یک خودرو شد به راحتی می توانید در خیابان ها گشت بزنید و در یک پارکینک معمولی پارک کنید. این کمپانی می گوید خودرو پرنده Pal-V  Liberty می تواند با حداقل سرعت 50 کیلومتر برساعت و با حداکثر سرعت 180 کیلومتر برساعت در آسمان پرواز کند. حداکثر میزان بار یا مسافری که توسط این خودروی پرنده قابل حمل است، ۹۰۸ کیلوگرم است و حداکثر سرعت آن در صورت حرکت بر روی زمین به ۱۶۰ کیلومتر می رسد. این خودرو با یک بار سوخت گیری می تواند ۱۳۱۵ کیلومتر را بر روی زمین بپیماید.

البته برای سوار شدن بر چنین خودرویی باید گواهینامه خلبانی را بگیرید. این کمپانی اعلام کرده است که بعد از نمایشگاه ژنو کار های لازم را جهت قانونی شدن این نوع خودرو پرنده انجام خواهد داد و امیدوار است تا یک سال آینده در اختیار مشتریان قرار گیرد.

 

منبع motor1
خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید