جی دی
فناوری ، سلامت ، سینما

دستگاه لوکس و جالب “The Writer” برای امضا کردن چک های شما

0

این دستگاه پیچیده که به اندازه یک گوشی هوشمند می باشد در حقیقت باز طراحی از یک محصول است که در سال ۱۷۳۸ توسط Pierre Jaquet-Droz ساخته شد. این دستگاه با استفاده از مجموعه‌ای از مکانیسم‌ها و چرخ دنده‌ها، می توانست با حرکات مکانیکی خود کلماتی را با حرکت قلم بر روی کاغذ به طرز زیبایی بنویسد.

حال نزدیک به ۳۰۰ سال گذشت از ساخت اولین مدل از این دستگاه ، شرکت این شخص ، تصمیم گرفت که نمونه جالب و پیچیده ی دیگری از دستگاه “The Writer” را که در گذشته هم همین اسم را داشت بازسازی کند.

 

دستگاه امضا Jaquet – Droz ، اکنون برای فروش در دسترس عموم قرار گرفته است،  امضای مالک با استفاده از یک دوربین قدیمی و با مونتاژ  585 قطعه پیچیده در کنار هم ،  توسط  دست ساخنه می‌ شود و به خریدار تحویل داده می شود. همچنین بخشی از بدنه این دستگاه جالب ، با شیشه ساخته شده که به شما اجازه می‌دهد حرکات پیچیده چرخ دنده ها را در درون دستگاه مشاهده کنید.  بخش دیگر این دستگاه یک بازوی متحرک می باشد که وظیفه نگهداری قلم را بر عهده دارد . این بازو بر روی محورهای X، Y و حتی Z  هم حرکت می‌کند (برای برداشتن قلم از روی کاغذ ). علاوه بر این، این دستگاه با قابلیت گذاشتن یک رمز 4 رقمی ، اجازه سو استفاده از امضائ شما را به کسی نمی دهد.

اما بدون شک چنین دستگاه کلاسیکی ارزان هم نخواهد بود و جز کالاهای لوکس به حساب می آید. قیمت دستگاه  “The Writer”  ۳۶۷،۵۰۰ $ است.

 

پیشنهاد می کنیم:

 

تهیه شده توسط جی دی
تلگرام
ممکن است شما دوست داشته باشید