جی دی
فناوری ، سلامت ، سینما

آموزش جلوگیری از آپدیت خودکار درایور ها در ویندوز 10

0

ویندوز 10 تمایل دارد داریور های شما را همراه با منتشر شدن یک آپدیت عمده بروز رسانی کند. گاهی این آپدیت درایور ها در هنگام یک بروزرسانی امنیتی نیز به صورت خودکار انجام می شود. این اپدیت خودکار درایور ها ، همیشه هم خوب نیست ،زیرا اغلب موارد سیستم نمی تواند آپدیت مخصوص درایور شما را پیدا کند و اقدام به نصب آپدیت های عمومی می کند، یا حتی ممکن است درایور های شما را به یک نسخه ی مشکل ساز به روز کند. اگر تمایل دارید که از اپدیت درایور ها به صورت خودکار جلوگیری کنید با این مقاله آموزشی همراه باشید.

البته باید به شما بگوییم ، اگر تصمیم به متوقف کردن روز رسانی خودکار درایورها در ویندوز 10 گرفته اید، باید بدانید ، اگر چه ویندوز 10 اجباری برای آپدیت درایورهای GPU ندارد اما این روش از آپدیت همه درایور ها برای مثال از بروز رسانی درایور صدا نیز جلوگیری می کند.

غیرفعال کردن آپدیت درایور ها

فایل اکسپلورر را باز کنید، آدرس زیر را در نوار بالایی قرار دهید و Enter را  بزنید.

Control Panel\Hardware and Sound\Devices and Printers

با این کار به قسمت  Devices and Printers در کنترل پنل می روید. بخش کشویی مانند devices را باز کنید. در اینجا شما لیستی از تمام دستگاه های متصل به سیستم خود را خواهید دید. باید نام سیستم خود در بین این دستگاه ها مشاهده کنید.

بر روی آن راست کلیک کنید و از منو باز شده گزینه ‘Device installation settings’ را انتخاب کنید.

پنجره ای باز می شود که اگر چه به صورت مستقیم به درایور ها اشاره نکرده است اما انتخاب ‘No’ و ذخیره تغییرات از آپدیت شدن درایور های شما به صورت خودکار جلوگیری می کند.

تذکر

همانطور که قبلا ذکر شد، این کار بر روی همه درایور های سیستم شما اعمال می شود و شاید ایده خوبی نباشد که شما از درایور های قدیمی بر روی سیستم خود استفاده کنید.پس اگر از این روش استفاده می کنید سعی کنید به طور مرتب هر از گاهی درایور های خود را برای آپدیت چک کنید.

 

باید ذکر کنیم که کارت صدا و GPU تنها درایور هایی نیستند که باید به روز شوند. درایور های دیگری مانند  کارت LAN و WAN، کنترلر USB و بلوتوث نیز ، نیاز به بروز رسانی دارند. پیش از این که این راه حل را انتخاب کنید، در مورد آن فکر کنید.

 

تلگرام
ممکن است شما دوست داشته باشید