جی دی
فناوری ، سلامت ، سینما

3 روش باز کردن یا شکستن فایل اکسل رمز دار در اکسل 2007/2010/2013/2016

0

اگر رمز فایل اکسل خود را فراموش کرده اید یا می خواهید یک فایل اکسل رمز دار را باز کنید ، با این آموزش همراه ما باشید. در این مقاله آموزشی،  سه روش باز کردن فایل اکسل رمز دار را به شما آموزش می دهیم.

زمانی که شما بر روی یک فایل اکسل رمز قرار می دهید ، مایکروسافت از شما می خواهد تا رمز را   در جای امنی که فراموش نمی کنید نگه دارید. حال اگر به هر دلیلی رمز فایل اکسل خود را فراموش کردید باید چه کاری انجام دهید؟

در ادامه 3 روش را به شما برای  شکستن رمز فایل اکسل و باز کردن آن بدون دانستن رمز، به شما معرفی می کنیم . روش اول فقط برای فایلهای با پسوند (*.xls)  کاربرد دارد. روش دوم برای فایل های با پسوند (*.xls ,*.xlsx) مناسب می باشد و روش سوم فقط بر روی فایل‌هایی که ویرایش آن ها قفل شده است  کار می کند.

باز کردن فایل اکسل رمزدار با نرم افزار  Office Password Remover

نرم افزار  Office Password Remover  فقط بر روی فایل‌های (*.xls) موثر می باشد.  شما می توانید برای فایل اکسل در ورژنهای 2007, 2010, 2013 و 2016 از آن استفاده کنید.

 • در ابتدا برنامه را از اینجا دانلود کنید و سپس اجرا کنید.
 • بر روی دکمه Open  کلیک کنید و در کادر پایین آدرس فایل اکسلی که می‌خواهید رمز آن را باز کنید ،  وارد کنید.
 • حال کافی است بر روی دکمه Remove Password کلیک کنید تا رمز فایل اکسل شما شکسته شود.

حال فایل شما بدون داشتن رمز باز می شود.

باز کردن رمز فایل اکسل با فرمت .xlsx بدون داشتن رمز

اگر شما پسورد فایل اکسل خود را در ورژنهای 2007/2010/2013/2016 فراموش کرده اید ، مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا نرم افزار Cocosenor Excel Password Tuner را بر روی سیستم خود نصب کنید.
 • پس از اجرای نرم افزار، از طریق دکمه Open فایل مورد نظر را فراخوانی کنید.

سپس باید در بخش attack type با توجه به نکات زیر نوع مورد نظر را انتخاب کنید.

 • حالت Brute-Force attack

اگر شما هیچ چیزی از رمز خود را که برای فایل اکسل انتخاب کردید به یاد نمی‌آورید ، از این گزینه استفاده نمایید.  در این حالت برنامه همه رمز های احتمالی را بررسی می کند. البته اگر می‌دانید که رمز شما برای مثال از حروف و عدد تشکیل شده است.  در باکس پایین فقط تیکه های مربوط به حروف و عدد را بزنید تا درزمان کمتری رمز فایل شما پیدا شود.

 • حالت Mask

این حالت زمانی استفاده می شود که شما تعدادی از کاراکترهای رمز را بیاد بیاورید. در این روش شما باید در کادرMask  اکترهایی که می‌دانید را وارد کنید وآن کاراکترهای را که نمی‌دانید را به صورت علامت سوال قرار دهید.  نمونه ای از آن در تصویر زیر قرار داده شده است.

 • حالت Dictionary

رمز شما در یک فایل نوشته یا متن قرار دارد. می توانید با انتخاب این گزینه و سپس قرار دادن آدرس فایل مورد نظر در  کادر مشخص شده ، رمز فایل اکسل خود را پیدا کنید.

 • حالت Smart

اگر شما از رمزخیلی پیچیده ای استفاده کرده اید و هیچ یک از کاراکترهای آن را به یاد نمی‌آورید این گزینه همه رمز های احتمالی را بررسی می کند تا بتواند فایل  اکسل شما را باز کند.

 • بعد از انتخاب گزینه های بالا بر روی دکمه start کلیک کنید تا برنامه شروع به رمزیابی کند.  بعد از مدت زمانی ، نرم افزار رمز فایل اکسل شما را بازیابی خواهد کرد.

بعد از اتمام این مرحله ،  ابتدا دکمه Copy کنیم و سپس دکمه open را بزنید تا فایل قفل شده اکسل برای شما باز شود.

روش سوم باز کردن فایل اکسل بدون  نیاز به نرم افزار

بهترین روش برای  فایلهای اکسل ای مناسب است که قابلیت ویرایش و بر روی آن قفل کرده اید.  در این حالت اگر رمز فایل را فراموش کرده اید به روش زیر و بدون نیاز به نرم افزار خاصی فایل اکسل خود را باز کنید.

 • برنامه اکسل را باز کنید و کلیدهای ترکیبی  Alt + F11 را همزمان بدهید تا پنجره VBA  باز شود .
 • در تب Insert بر روی Module کلیک کنید.
 • حال در پنجره باز شده کد VBA  زیر را وارد کنید.
 • در انتها بر روی دکمه “Run” کلیک کنید  تا در زمان کوتاهی رمز فایل اکسل باز شود.

امیدواریم این روش ها برای باز کردن فایل اکسل های دارای رمز ، برای شما مفید بوده باشد. تجربه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

تلگرام
ممکن است شما دوست داشته باشید