جی دی
فناوری ، سلامت ، سینما

آموزش انتخاب رنگ هایلایتر مناسب برای صورت شما بر اساس رنگ

0

استفاده از هایلایتر صورت به زیبایی و درخشندگی چهره شما کمک می کند و به عنوان یک انتخاب آرایشی باعث دوچندان شدن زیبایی صورت بانوان می شود. در این مقاله آموزشی سعی می شود که بسیار جالب و ساده می باشند، به صورتی که تنها با یک حرکت موجب درخشندگی پوست شما می شوند.

انتخاب رنگ مناسب هایلایتر برای انواع پوست

هایلایتر برای پوست های روشنرنگ عاجی

 اگر پوستی روشن (Fair) دارید رنگ عاجی (Ivory) یا کرمی را انتخاب کنید. اگر صورت رنگ پریده ای دارید، رنگ نقره ای یخی یا رنگ مرواریدی بسیار به کار شما خواهند آمد. ممکن است که این گونه رنگ های عجیب به نظر بیایند، اما درخشش طبیعی را به پوست روشن شما اضافه می کنند.

  • بیشتر دنبال هایلایترهایی بگردید که در رنگ خود شامل لغات “moonbeam” و “ice” و “crystalline” می باشند.
  • از انتخاب رنگ هایی که تیره تر از رنگ های عاجی (Ivory) و یخی (Icy) می باشند خود داری کنید. انتخاب رنگ های تیره تر از رنگ های ذکر شده سبب غیر طبیعی جلوه دادن پوست شما خواهد شد.

هایلایتر برای پوست های متوسط (medium)

peach highlighter

اگر رنگ پوست شما معمول و متوسط (medium) باشد بهتر است از رنگ های هلویی (peach) یا طلایی استفاده کنید. هایلایتر با رنگ کرمی و  عاجی برای پوست متوسط مناسب نیستند ، زیرا آن ها بیش از حد روشن جلوه می دهند. رنگ های هلویی (Peach) و طلایی باعث ایجاد درخشش آفتابی می شوند که کاملا با پوست شما هماهنگ است.

  • بیشتر به دنبال هایلایترهایی شامل لغت “sunbeam”،”golden” و “bronze” باشید.
  • اگر تفاوت میان پوست روشن (Fair) و پوست متوسط(medium) را نمیداند بهتر است که تصویر زیر را ببینید.

differents between fair and medium colour

هایلایتر برای پوست های متوسط (medium)

bronze highlighter

رنگ هایلایتر برای کسانی که پوستی تیره دارند، رز طلایی (rose gold) و برنز می باشد. در پوست تیره”dark” به هیچ وجه از رنگ های روشن هایلایتر استفاده نکنید . زیرا باعث خاکستری شدن آن ها می شود. رنگ های تیره شامل برنز(bronze)، رز طلایی ( rose gold)، مسی (copper) بهترین انتخاب برای پوست تیره (dark) می باشند و درخشش طبیعی به آن می دهند.

  • به دنبال هایلایتر هایی که شامل لغات “sunset”، “rose” و “copper” هستند باشید.

قبل از اینکه به انتخاب هایلایتر پوست برای نوع پوست های زیر بپردازیم . لازم است با نوع پوست های مطرح شده در ادامه آشنا شوید. تصویر زیر به خوبی درک درستی از رنگ پوست های مطرح شده در ادامه را به شما معرفی می کند.

cool undertone: اگر پوست شما کمرنگ خنک (cool undertone) است بهتر است از هایلایتر هایی با سایه های بنفش و آبی استفاده کنید. اگر رگ های زیر مچ دست شما به رنگ بنفش یا آبی باشد، نوع پوست شما کمرنگ خنک (warm undertone) است. برای این نوع پوست بیشتر به دنبال هایلایتر هایی با رنگ مرواریدی (pearly flecks) با سایه بنفش، آبی یا صورتی خنک (cool pink) باشید.

  • این گونه هایلایتر ها معمولا لغات “lavender”، ice blue” و “strobe” را در خود دارند.

neutral undertone

warm undertone: اگر پوست شما کمرنگ گرم (warm undertone) است بهتر است از رنگ شامپاین (champagne ) و طلایی استفاده کنید. اگر رگ های زیر پوست شما سبز رنگ باشند، پوست شما کمرنگ گرم (warm undertone) می باشد. هایلایتر هایی با رنگ های مرواریدی (pearlescent flecks ) با سایه ی شامپاین (champagne ) و طلا بهترین انتخاب خواهند بود.

  • چنین هایلایترهایی نام های “moonstone”، “glow” و “champagne” در خود دارند.
  • از انتخاب هایلایترهایی با رنگ های آبی و بنفش کمرنگ ” lavender” بپرهیزید .زیرا پوست های کمرنگ گرم ( warm undertone) را غیر طبیعی جلوه می دهند.

champagne highlighter

neutral undertone(پوست کمرنگ خنثی): هایلایترهای مختلفی را تجربه کنید. اگر نمی توانید بگویید که رگ های زیر مچ دست شما بنفش یا سبز یا صورتی است، احتمالا نوع پوست شما کمرنگ خنثی (neutral undertone) می باشد. این یعنی رنگ های هر دو نوع پوست کمرنگ خنک (cool undertone) و کمرنگ گرم (warm undertone)، هر دو در این نوع پوست موثر می باشند.

  • انواع مختلفی از رنگ های هایلایترها را امتحان کنید و از رنگ مورد علاقه خود استفاده کنید.
  • از رنگ هایی که برای هر دو نوع پوست کمرنگ خنک (cool undertone) و کمرنگ گرم (warm undertone) کارایی دارد استفاده کنید.
منبع wikihow
تلگرام
ممکن است شما دوست داشته باشید