7 مرحله اساسی برای ماساژ صورت در خانه

ماساژ صورت یک تجربه خوشایند و آرامش‌بخش است. این کار باعث می‌شود که شما احساس تازگی کنید و استرس ها را آزاد کنید و یک احساس شادابی را به دست بیاورید. به گفته متخصصان پوست و زیبایی، ماساژ صورت در ماهی یک‌بار می‌تواند برای پوست شما مفید باشد. این کار نه تنها باعث می شود پوست از تمامی کثیفی ها ، چربی های اضافی پوست و سلول‌های مرده ای که روی پوست شما جمع شده اند خلاصی یابید، بلکه پوست شما بسیار تمیز، جذاب و درخشان خواهد شد.

بیشتر افراد پول های زیادی را خرج می کنند و به سالن های آرایش می روند تا زیبا به نظر برسند. اما اگر بخواهیم با شما صادق باشیم ، شما واقعا مجبور نیستید همه این کارها را انجام دهید. شما همیشه می‌توانید ماساژ صورت را در خانه انجام دهید و به همان اندازه در سالن های آرایشی ، زیبا به نظر برسید ! تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند قدم اساسی را دنبال کنید. در ادامه به شما آموزش می دهیم که چگونه با 7 گام اساسی صورت خود را در خانه ماساژ دهید.

به چه چیزی نیاز دارید ؟

 • شما به مواد زیر نیاز دارید تا به خودتان ماساژ صورت بدهید.
 • یک کاسه متوسط
 • آب سرد
 • پاک کننده آرایش
 • پنبه
 • اسفنج
 • اسکراب صورت
 • کرم ماساژ
 • ماسک صورت
 • تونر
 • کرم چشم
 • مرطوب کننده پوست

آماده سازی صورت برای ماساژ:

قبل از رفتن به سراغ ماساژ واقعی، مراحل زیر را دنبال کنید تا پوست خود را برای این کار آماده کنید:

۱. اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که هیچ ردی از آرایش را بر روی پوست خود به جای نگذارید. چند قطره از یک تمیز کننده خوب را به مقداری پنبه بزنید و روی صورت خود بمالید تا وقتی که آرایش پاک شود. بعد از این کار صورت خود را با آب سرد بشویید.

۲. یک تمیز کننده با کیفیت خوب انتخاب کرده و مقداری از آن را به کف دست خود بزنید. سپس به آرامی بر روی صورت خود مالش دهید . دقت کنید محصولاتی که از آن استفاده می‌کنید، برای نوع پوست تان مناسب باشند.

۳. در هنگام ماساژ دادن صورت خود ، فشار زیادی را به پوست وارد نکنید.

۴. حال اسفنج را در آب فرو کنید و به وسیله ی آن تمیز کننده را از روی صورت پاک کنید.

۵. پس از انجام این کار، وقت آن است که اسکراب صورت را انجام دهید. به مقدار کافی از لایه بردار را بردارید و کل صورت خود را بپوشانید.

مرحله اصلی ماساژ:

حالا پوست شما آماده ماساژ خوب است ! مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. وقتی که اسکراب صورت تمام شد، وقت آن است که از کرم ماساژ استفاده کنید. مقداری کرم بردارید و آن را در کف دست خود قرار دهید. حالا آن‌ها را به هم بمالید تا کرم کمی گرم شود. این کار، ماساژ را خیلی آسان می‌کند.

۲. با ناحیه چانه شروع کنید و به سمت بالا حرکت کنید. هنگامی که کرم تماما روی صورت پخش شد . می‌توانید با ماساژ واقعی شروع کنید. شما باید با استفاده از هر دو دست به آرامی صورت خود را در یک جهت رو به بالا ماساژ دهید. بهتر است این کار را از گلو شروع کنید.

۳. به قسمت لب فوقانی خود بروید، ماساژ را ادامه دهید و به سمت پایین بکشید به گونه ای که چهره شما حالت غمگین به خود بگیرد.

۴. زمانی که کار بالا تمام شد، انگشتان خود را در نزدیکی ناحیه بینی قرار دهید و به سمت گوش‌ها ماساژ دهید.

۵. حالا وقت ماساژ دادن چشم است. انگشتان خود را دور چشم‌ها نگه دارید و گوشه هر دو چشم خود را در جهت بالا یا پایین بکشید.

۶. هر دو پلک‌ها را با انگشت شست ببندید و برای چند ثانیه ریلکس کنید .

۷. کرم باید تا به حال جذب پوست شده باشد. یک اسفنج بردارید و همه کرم های اضافی را از صورت خود پاک کنید.

 

حالا که ماساژ صورت گرفت ، به سراغ مرحله بعدی می رویم.

یک ماسک صورت مناسب را بردارید، آن را روی صورت خود بمالید و ۲۰ دقیقه بگذارید.

بعد از ماسک صورت پنبه را به تونر آغشته کنید و به صورت بکشید. (دقت کنید که تونر مناسب پوست خود را تهیه کنید.)

حالا برویم سراغ چشمان ،کمی کرم به نوک انگشت خود بزنید و آن را در اطراف ناحیه چشم‌ها پخش کنید و به خوبی ماساژ دهید . در حین انجام این کار مراقب باشید. شما نمی‌خواهید پوست خود را بیش از حد بکشید.

در نهایت مرطوب کننده خود را بردارید، آن را روی گونه‌ها، پیشانی و چانه خود بمالید.

بسیاری از ما منتظر فرصت خاصی برای رفتن به یک سالن زیبایی و رسیدن به پوست خود هستیم. اما، اگرواقعا می‌خواهید که در تمام طول سال پوست شما را روشن و شاداب باشد، این کار را به صورت ماهانه به یک عادت تبدیل کنید. با این ماساژصورت، می تونی پوستت رو پاک کنی بدون اینکه جیبت رو خالی کنی .

توجه ! مجله جی دی به هیچ وجه در زمینه سلامت نسخه ای را برای هیچ شخصی تجویز نمی کند . و مطالب این حوزه صرفاجهت آگاهی می باشد . بنابراین قبل از انجام هر کاری با پزشک و یا افراد متخصص مشورت کنید.

خبرنامه
خبرنامه
دریافت جدیدترین مطالب
در هر زمانی می تواند خرنامه را لغو کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
دیدگاه بگذارید