جی دی
فناوری ، سلامت ، سینما

ساخت جدیدترین محافظ گوشی به نام mobile airbag توسط دانشجو آلمانی

0

یک دانشجوی مهندسی مکاترونیک در آلمان توانسته است محافظ گوشی جدیدی را ابداع کند که به آن ایربگ گوشی می گویند. این محافظ گوشی عملکردی مشابه کسیه هوای خودرو دارد و در هنگام خطر محافظ ها فعال می شوند و از گوشی در مقابل ضربه محافظت می کنند.

فیلیپ فرنزل، دانشجوی کارشناسی ارشد ۲۵ دانشگاه آلن در آلمان، پس از اینکه گوشی اش از لباس او به بیرون پرتاب شد و شکست، این ایده به ذهنش رسید.

فرنزل ، شروع به بررسی سیستمی کرد که مانع از شکستن تلفن همراه شود. در حالی که محافظ های زیادی امروزه در بازار وجود دارد، اما او به دنبال چیزی کوچک‌تر و پیشرفته‌تر بود .

بعد از چهار سال، فرنزل یک محافظی به نام ” ایربگ گوشی ” اختراع کرد که در چهار گوشه موبایل تعبیه شده اند و  به کمک سنسور، زمان سقوط گوشی را تشخیص داده و ایربگ ها فعال می شوند.

درون این ایربگ فنر هایی تعبیه شده است که مانند سیستم تعلیق خودرو عمل می کنند و ضربات ناشی از سقوط را جذب می کنند. این ایربگ ها پس از فعال شدن ، دوباره جمع می شوند و می توان دوباره از آن ها استفاده نمود.

این یک ویدئو کوتاه است که در آنفرنزل نشان می‌دهد چگونه اختراعش کار می‌کند:

انجمن مکاترونیک آلمان به قدری تحت‌تاثیر این اختراع فرنزل قرار گرفت که جایزه ملی its سال ۲۰۱۸ را به او دادند. فرنزل همچنین از آن زمان برای ثبت اختراع خود اقدام کرده است. بنا بر گزارش‌ها ، او قصد دارد این محافظ گوشی را به کمک یک استارتاپ تجارتی کند.

منبع petapixel
تلگرام