جی دی
فناوری ، سلامت ، سینما

6 روش اثبات شده برای تمرکز کردن و رسیدن به هدف

چگونه انرژی خود را در طول روز برای رسیدن به هدف و انجام صحیح کارهایمان نگه داریم؟

0

برای رسیدن به هدف و موفقیت شما باید بر روی کار خود متمرکز باشید و در تمام طول روز انرژی خود را حفظ کنید. روش های اثبات شده ای برای نزدیک شدن به این هدف وجود دارد. در ادامه با ما همراه باشید.

هر روز , شما برای تصاحب دنیا آماده می شوید . در ذهن یک آمادگی را در خود حس می کنید که امروز برای هر اتفاقی آماده هستید. با این حال , عوامل حواس‌ پرتی وجود دارند که در طول روز شما با آن ها مواجه می شوید . هر حواس‌پرتی کمی از قدرت و انرژی روزانه شما را می‌گیرد، و در نهایت، شما به مرور نسبت به داشتن یک روز خوب و موفق سرد می شوید. این حواس پرتی ها و مشکلات روزانه کاملا انرژی شما را خالی می کند و باعث می شود که در انتهای روز یک حس بد داشته باشید و از ان هدفی که در ذهن داشتید دور شوید.

برای متمرکز ماندن بر روی اهداف تان , 6 راه اثبات شده وجود دارد که به شما کمک می‌کنند قدرت و انرژی خود را در طول روز حفظ کنید :

۱ توجهی به حواس‌پرتی های روزانه نکنید

اگر به دغدغه های روزانه توجه نکنید , آن ها دیگر برای شما حواس‌پرتی به حساب نخواهند آمد. به طور معمول، وقتی مکشلی اتفاق می‌افتد، شما اتوماتیک وار تمرکز خود را بر روی آن معطوف می کنید و حالا که گرفتار آن شده اید  می‌خواهید تا آخر آن را دنبال کنید. به همین راحتی می بینید که تایم زیادی از زمان خود را از دست داده اید و می پرسید” زمان کجا رفت ؟ ” اگر اجازه دهید ذهن شما در طول روز درگیر مسائل حاشیه ای شود، یک روز کامل را از دست خواهید داد.

۲ به جلو حرکت کنید

این قانون برای همه چیز صادق است . مهم نیست چه اتفاقی می‌افتد و یا چه موانعی در مسیر شما وجود دارد، به جلو حرکت کنید . هدف شما این است که کارها را انجام دهید و اگر توقف کنید و از آن شکایت کنید، این کار انجام نخواهد شد . این کار بسیار آسان است، قدرت روزانه خود را صرف چیزهای بی اهمیت نکنید، فقط آن ها را کنار بگذارید و اجازه ندهید که چیزهای کوچک مانع از انجام حرکات بزرگ شوند . اگر آن ها به کار شما کمک نمی‌کنند، پس ارزش بحث کردن و انتقاد کردن را ندارند . به جلو حرکت کنید .

” در زندگی، بسیاری از مردم می‌دانند که چه کار باید بکنند , اما در واقع افراد کمی آن چه را که می‌دانند , انجام می‌دهند . دانستن آن کافی نیست ! شما باید اقدام کنید ” – تونی رابینز

۳ بحث و گفت و گو را به افراد دیگر واگذار کنید

افرادی که درگیر صحبت و مشاجره هستند، بیشترین زمان را هدر می‌دهند . آیا کار شما این است که شخصی را پیدا کنید و با آن به بحث بپردازید؟ شما احساسات خود را بیان می کنید و سعی دارید دیدگاه خود را اثبات کنید، در حالی که احتمالا شخص مقابل شما، اصلا به صحبت های شما اهمیتی نمی دهد. در نهایت بعد از یک گفت و گوی حسابی شما دیگر نمی توانید بر روی هدف خود تمرکز کنید و انرژی بسیاری را از دست داده اید.

۴ فقط بگویید “نه”

زمانی که در حال انجام کار خود هستید و حسابی در آن غرق شده اید، ناگهان شخصی شما را متوقف خواهد کرد و یک مکالمه را آغاز خواهد کرد. لطفا به آن شخص بگویید که بعدا می‌توانید با آن‌ها صحبت کنید , فقط الان نه .

همچنین , اگر به مهمانی  دعوت شدید که واقعا نمی‌خواهید به آنجا بروید , فقط بگویید نه . شاید کارهای مهم تری برای انجام دادن داشته باشید و واقعا زمان نیاز دارید تا تمرکز کنید . احساس نکنید که موظف هستید به آن مهمانی بروید.  شما اجباری برای رفتن ندارید، آن هم به خاطر اینکه شما را دعوت کرده اند. در واقع از شما دعوت شده است و شما می توانید بگویید آری یا خیر.

” یاد بگیرید  بدون توجیح کردن خود، نه بگویید.”

۵ نگرانی در مورد آنچه که نمی‌توانید کنترل کنید را رها کنید

اوضاع از کنترل ما خارج می‌شود , با این حال این به آن معنا نیست که شما باید زمان خود را برای شکایت کردن تلف کنید .شما باید راهی برای حل آن پیدا کنید. این حقیقت را قبول کنید که اتفاق افتاده است.
بعضی از مردم روی اتفاقی که افتاده گیر می‌افتند و نمی‌دانند چطور از آن عبور کنند و به راه خود ادامه دهند . زمان و انرژی خود را بر روی آنچه می‌توانید کنترل کنید، متمرکز کنید.

۶ احساسات خود را کنترل کنید

احساسات شما می‌تواند مقدار زیادی از توان روزانه شما را از بین ببرد. اما زمانی که شما احساسات خود را برای کار به کنار می‌گذارید , باید یک زمان برنامه‌ریزی‌شده وجود داشته باشد . اگر شخصی عاطفی هستید به طور موثر نمی توانید کار خود را به خوبی انجام دهید. مگر اینکه شما یک ترانه سرا باشید و با معشوقه ات هم بهم زده باشی، در این شرایط احساسی بودن مشکلی ندارد 😉 .

موارد کوچک بسیاری ر در طول روز وجود دارند که می‌توانند  انرژی روزانه شما را بگیرند، اما لازم نیست اینگونه باشد . شما کنترل ذهن و افکار خود را در دست دارید . اگر به اندازه کافی هوشیار باشید که بدانید چه زمانی و چه عواملی انرژی را از شما می گیرد و مانع از رسیدن شما به هدف می شود، می‌توانید کاری در این باره انجام دهید و روز شما مفیدتر و توان روزانه شما نامحدودتر خواهد بود .

ممکن است شما دوست داشته باشید