جی دی
فناوری ، سلامت ، سینما

7 راه برای افزایش بهره وری و موفقیت در کار

0

تمرکز کردن در طول تابستان همیشه سخت‌تر از بقیه فصول می باشد. آب و هوای گرم ، ساعت اداری گاها متفاوت و  فکر کردن برای یک سفر تابستانی خوب ، همه و همه عواملی هستند که تمرکز شما را بر هم می زنند و بهره وری شما را در کار کاهش می دهند. در اینجا چند نکته و روش را به شما می گوییم تا در کمترین زمان بیشترین بهره وری را داشته باشید و به این ترتیب از این فصل لذت ببرید و همچنین در کار خود موفق باشید :

۱ استراتژیک باشید

به این فکر کنید که چرا کار خود را تا زمانی که به آن نیاز دارید انجام نمی دهید.  آیا دلیل این است که شما خسته هستید ؟ یا کنار یک هم‌کار وراج نشسته اید ؟ یا اینکه شما به رسانه‌های اجتماعی زیاد سر می زنید ؟ یا سعی دارید چند کار را با هم انجام دهید ؟  آنچه را که ریشه این مشکل می دانید به خوبی شناسایی کنید و راه حل هایی برای آن بیابید.

۲ مهم‌ترین وظایف خود را قبل از ناهار انجام دهید

پروژه‌ها و کارهای اولیت دار را که داری محدودیت زمانی هستند در همان ابتدا انجام دهید. خود را با ایمیل ها و یا جلسات درگیر نکنید و اجازه ندهید که هیچ فرد دیگری حواس شما را پرت کند . ممکن است چند روزی را هم روی زمان چایی خوردن تمرکز کنید و آن را اصلاح نمایید. مطمئن شوید که کاری را که باید امروز انجام دهید را انجام داده اید.

۳ انجام چند کار به صورت همزمان

تلاش برای انجام چندین کار در یک زمان تنها باعث می‌شود که هر کدام از کار ها را به کندی انجام دهید و معمولا زمان بیشتری را نسبت به زمانی که به طور انفرادی بر روی هر کار تمرکز می‌کنید صرف خواهید کرد.

۴ خود را غرق کار نکنید

جاه‌طلب بودن تا زمانی که طاقت‌فرسا نباشد ، خوب است .در غیر این صورت نتیجه معکوس خواهد داشت . تلاش برای انجام کارهای بسیار زیاد تنها باعث ایجاد استرس در شما می‌شود – بهره وری شما را کم تر خواهد کرد و همیشه مضطرب خواهید بود . پس خود را اصلاح کنید – و فقط تمرکز بر روی کارهایی که امروز باید انجام دهید، داشته باشید.

۵ عادات جدید برای بهبود کارآیی و تمرکز

راه‌هایی برای مدیریت نقاط ضعف خود پیدا کنید ، مثلا شاید بیش از حد استراحت  می کنید , یا در اینترنت یا رسانه‌های اجتماعی بیش از حد می چرخید و یا با همکاران خود به گفت و گو می پردازید . چه غذایی انرژی شما را تخلیه می کند ، و چه غذاهایی انرژی شما را تامین می‌کنند ؟ چه میزان خواب برای شما لازم است ، و اینکه چگونه عوامل بازدارنده را مدیریت می‌کنید تا به بیشترین  بهره‌وری خود دست یابید ، بنابراین در مورد عادات خود فکر کنید و پس از  بررسی، موارد لازم را بهبود دهید .

۶ مدیریت زمان طرف نامه های الکتریکی

صرف زمان زیادی برای ارسال و پاسخ دادن به ایمیل می‌تواند زمان و انرژی شما را تخلیه کند . چند زمان مشخص در روز را برای چک کردن نامه ها برای خود انتخاب کنید . اگر تمام وقت خود را صرف ایمیل ها کنید تمرکز خود را بر روی بقیه کارها از دست خواهید داد . پس کمی نظم داشته باشید ، تنها به ایمیل‌هایی پاسخ دهید که به پاسخ نیاز دارند .

۷ آیا کسی را برای کمک گرفتن دارید؟

ایجاد یک ساختار برای دستیابی به هدف یک راه عالی برای تسریع روند پیشرفت است . شما مطمئنا دوست نخواهید داشت که به دوست خود ، همکاران و یا رییس خود بگویید که در این هفته , ماه و … به هدف خود نرسیده اید و کارهای لازم را انجام نداده اید. بنابراین یک دوست یا یک عضو خانواده را در کنار خود داشته باشید تا به بهبود بهره‌وری شما کمک کند ،  بنابراین شما می‌توانید فردی شوید که آرزوی آن را دارید .

 

تلگرام
ممکن است شما دوست داشته باشید