سریعترین وسیله چرخ دار (خودرو) جهان با 809 کیلومتر بر ساعت سرعت را تماشا کنید

0

در ویدیو زیرسریعترین وسیله چرخ دار (خودرو) جهان را مشاهده کنید. البته این وسیله به صورت رسمی در دسته خودرو ها به دلیلی شکل ظاهری و دیگر شاخصه های متفاوتی که دارد ، قرار نمی گیرد . اما به اصطلاح عامیانه می توان گفت این وسیله سریعترین خودرو حال حاضر جهان می باشد.

در دنیای مسابقات سرعت با خودرو هر چقدر هم که سریعترین باشید باز هم یک نفر دیگر پیدا می شود که از شما سریعتر برود.

این بار نوبت تیم Vesco  بود تا با رانندگی دیو اسپنگلر (Dave Spangler) رکورد سرعت جهان در بین وسیله های چرخ دار را جابجا کند.

این راننده با وسیله ای به نام Turbinator II توانست چند هفته پیش در Bonneville رکورد سرعت جهان را با ثبت سرعت 503 مایل بر ساعت (809.5 کیلومتر بر ساعت) به نام خود کند. اما متاسفانه این اتفاق در کتاب رکورد ها ثبت نشده است.

Turbinator II یک وسیله عجیب و غریب و طراحی شده برای سرعت است که برای پیشران به سمت بالا آن از یک موتور توربین گازی استفاده شده است و یک سیستم پیشران Lycoming T55-L-712 نیروی 5000 اسب بخاری را به چرخ ها منتقل می کند. این وسیله چهار چرخ دارای یک بدنه باریک و بلند 36 فوتی می باشد و وزن آن 2.245 کیلوگرم می باشد . همچنین برای کاهش سرعت این خودرو از یک چتر مخصوص استفاده شده است تا سرعت را سریعا کاهش دهد.

اگرچه Turbinator II رکورد جدیدی را ثبت کرده است اما هنوز رکورد بین المللی بیشترین سرعت  به نام  تیم دیگری که چند هفته پیش در همین پیست ، سرعت 482.646 مایل بر ساعت را تست کرده بود ، ثبت شده است.

دلیل هم این است که برای ثبت یک رکورد بین المللی باید همین حرکت را نیز در مسیر برگشت انجام می داد ، اما به دلیل بارانی شدن هوا و خیس شدن پیست ، امکان تست دوباره وجود نداشت.

اگر چه به نظر می رسد مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید تا با شخص دیگری به عنوان پادشاه سرعت آشنا شویم.

 

 

 

 

 

منبع motor1