تفاوت کمک رسانی سلبریتی های ایرانی و خارجی

خبری امروز در وب سایت های خارجی منتشر شد است که ما را متوجه تفاوتی بین کمک های خیرخواهانه سلبریتی های ایرانی و خارجی می کرد.

همان طور که احتمالا مطلع هستید ، آتش سوزی جنگل های کالیفرنیا، خسارت های زیادی را به بار آورده است و باعث خراب و سوختن بسیاری از خانه ها در مسیر این آتش سوزی شده است .

بلا هدید سوپر مدل معروف آمریکایی نیز که نسبت به این موضوع نتوانسته بود بی تفاوت بنشیند جهت کمک به این شرایط سخت 10هزار دلار به منطقه مالیبو جهت کاهش و تسکین فاجعه در این منطقه اهدا نمود. پولی که قرار است صرف خرید تجهزات مورد نیاز برای جلوگیری از اتش سوزی شود.

بلا تنها سلبریتی نیست که این اقدام خیر خواهانه را انجام داده است . بلکه شخصیت هایی مانند پاتون اسوالت ، جان فاورو و شان آستین نیز به این ناحیه کمک کرده اند.

اما اگر یادتان باشد مدتی پیش یانگوم بازیگر معروف کره ای نیز پولی را جهت کمک به زلزله زدگان کرمانشاه اهدا کرد.  و حتی مورد قدر دانی مسئولان ایرانی نیز قرار گرفت.

اما آنچه که در بین سلبریتی های ایرانی به خصوص در کمک به زلزله زدگان کرمانشاه مد شد و برجسته تر نمایش داده شد، مسئله شماره حساب دادن و پول جمع کردن از مردم جامعه بود.

به قدری این موضوع در فضای مجازی فراگیر شد که ما اصلا نفهمیدم خود سلبریتی ها چه کمکی به زلزله زدگان کردند و کمک مالی خود ان ها به زلزله زدگان چقدر بود. یا شاید فرضیه دیگر این بود که فقط ان ها با توجه به معروفیت خود توانستند کمک های مردم را جمع آوری کنند و خودشان کمکی نکرده اند . حتی شایعات تا جایی رفت که یکی از سلبریتی ها برای حل مشکل مالی خود پول های کمک شده را در حساب خود نگه داشته است.

البته مطمئنا تعداد از این سلبریتی ها کمک های مالی خود را اهدا نموده اند . اما با یک سرچ ساده عبارت “کمک مالی سلبرتی ها به زلزله زدگان کرمانشاه” می بینید که جز حاشیه چیزی نصیب شما نخواهد شد.

چرا سلبریتی های خارجی از خود مایه می گذارند اما در داخل از مردم مایه می گذارند؟

نظر شما در مورد تفاوت سلبریتی های داخلی و خارجی در کمک رسانی چیست ؟

آیا با این دیدگاه موافق هستید؟

منبع tmz
ممکن است شما دوست داشته باشید