جی دی
فناوری ، سلامت ، سینما

نقد و بررسی قسمت 12 فصل 5 سریال وایکینگ ها

0

عمده تمرکز قسمت 12 فصل 5 سریال وایکینگ ها بر روی شخصیت کشیش اعظم یعنی هموند بود. شخصیتی که در اواخر فصل 4 به سریال اضافه شد و از همان ابتدا مشخص بود که یکی از شخصیت های مهم سریال خواهد شد . این شخصیت در نیمه اول فصل 5 هم یک جنگجوی وحشی و هم یک مرد از سمت خدا بود. البته هیچ یک از اقداماتش شبیه به مردی که از سمت خدا امده باشد نبود.

در واقع در این قسمت مشاهده می شد که این شخصیت دیگر ظرافت های قبل را ندارد . برای مثال در هنگام صحبت با برادر الفرد در مورد برگشتن به جایگاه کشیشی،  یک خشم عجیبی در هر دو شخصیت مشاهده می شد و آن ها با یک تن صدای بلندی با همدیگر حرف می زدند که اصلا دلیلش مشخص نبود.

بخش دیگر ی که جای بحث داشت و شاید مایکل هرست به خیال خود یک سکانس دراماتیک زیبا را رقم زده است ،کشتن اسقف جایگزین بود. یک داستان کاملا بچگانه که بوسیله آن هموند، اسقف جایگزین را می کشد و چشمش را نیز از کاسه در می آورد.

اگر دقت کرده باشید از نیمه دوم فصل پنج ، تُن صدای هموند نیز تغییر کرده است و سعی می کند خود را قلدر و ترسناک نشان دهد. حتی اگر به استایل بدنش هم دقت کنیم کمی این احساس به وجود می آید که دچار اضافه وزن شده است .

از شخصیت هموند که بگذریم ، رابطه بیورن با دختری که قرار بود با آلفرد ازدواج کند نیز جالب است . در عرض یک چشم به هم زدن عاشق یکدیگر شدند و در نهایت شب را با یکدیگر گذراند . البته از جهت دیگر احتمالا این موضوع باعث ایجاد تنشی بین بیورن و آلفرد خواهد شد که در ادامه می توان اتفاقات جالبی را متصور شد. ولی نوع ارتباط بیورن با اسنافرید چنگی به دل نمی زد.

مادر آلفرد نیز بنظر می رسد قرار است تا آخر سریال جوان بماند. خیلی بخواهیم سخت بگیریم به نظر می رسد اختلاف سن آلفرد و مادرش بیش از پنج سال نباشد. در حالی که آن سوی قصه لاگرتا مویش سفید شده است . بزنیم به تخته جودیت هنوز جوان است.

آیا آیوار واقعا باور کرد که فریدیس از او باردار شده است. باید صبر کنیم و ببینیم در ادامه چه اتفاقی خواهد افتاد. کشته شدن مارگارتا نیز می تواند باعث بوجود امدن اختلافاتی بین هیتسرک و آیوار شود و این دو را وارد ماجرایی تازه کند.

نظر شما در مورد این قسمت چه بود؟

تلگرام
ممکن است شما دوست داشته باشید