جی دی
فناوری ، سلامت ، سینما

درامد زایی از وب سایت تولید محتوا سود دارد؟

0

درامد زایی از وب سایت اینترنتی که تولید محتوا می کند به نظر شما چقدر است و آیا می توان به کسب درامد از وب سایت متکی بود؟

جواب این سوال به پارامتر های زیادی بستگی دارد که سعی می شود به برخی از این نکات پرداخت. اما واقعیت این است که بدلیل عدم ساماندهی و برنامه ریزی مشخص و نبود هیچ قانونی برای حمایت از وب سایت داران این کار روز به  روز سخت تر می شود و امید به کسب درآمدی که بتوان به آن اتکا کرد و زندگی را چرخاند کمتر می شود ، هر چند در این زمینه وب سایت های موفقی مانند زومیت و یا برترین‌ها وجود دارد اما باید واقع بینانه نگاه کرد که وب سایتی مانند زومیت چیزی حدود 7 سال با تیمی مجرب تا کنون فعالیت داشته که اکنون به یک نقطه مطلوب رسیده است.

این نوع وب سایت ها برای کسب درامد به وقت زیاد ، هوش بالا ، تلاش بسیار و تیم قوی نیاز دارد .

البته موضوع ما در اینجا وب سایت های تولید محتوایی می باشد. زیرا وب سایت‌های ارائه دهنده خدمات یا فروش کالا ، استراتژی متفاوتی را دارند و در آن بازار هر چه بتوان اعتماد مشتری را کسب کرد و تبلیغات خوبی راجع به کالای مورد نظر داشت و در ادامه بتوان خدمات پشتیانی خوبی را در مورد کالا ارائه کرد و صد البته با قیمت مناسب و رقابتی نسبت به سایر سایت‌ها ارائه نمود ، شانس موفقیت شما بالا می رود.

اما در مورد وب سایت های تولید محتوا این قضیه بسیار متفاوت است و کار سخت تر می باشد. چرا که شما با ارائه و جمع آوری مطالب روز و مخاطب پسند باید بازدید وب سایت خود را بالا ببرید که برای این کار باید استعداد خوبی در شناسایی نیاز های مخاطب داشته باشید و همچنین در صورت استفاده از منابع خارجی باید گروهی از مترجمین قوی را در کنار خود داشته باشید.

پیشنهاد می کنیم:

حال که این فاکتور‌‌‌ها را داشتید و وب سایت شما پس از ماه‌ها و شاید سال‌ها به بازدید قابل قبولی رسید می توانید به جذب تبلیغات اقدام نمایید و از شرکت های بزرگ تبلیغات دریافت کنید.

اما متاسفانه این وضعیت روز به روز بدتر از گذشته می شود. چرا که در این ماه های اخیر با افزایش تحریم‌ها و افزایش ارزش دلار هزینه راه اندازی سایت‌ها (زیر ساختار) رشد چند برابری داشته است اما بدلیل عدم وجود هیچگونه حمایتی از وب سایت دار‌ها ،شاهد هیچ گونه رشد قیمتی در نشر تبلیغات وجود نداشته است و درامد از آن ها همچنان ثابت می باشد و هنوز همان نرخ های کم به ازای هر کلیک به صاحب وب سایت پرداخت می شود.

به دنبال درامد زایی بالایی هم نباید بود به خصوص این روز‌ها که هیچ قانونی در حمایت از وب سایت‌ داران وجود ندارد.

این بی سامانی حتی در درامد از همکاری در فروش فیلم‌ها و سریال‌ها، برای وب سایت‌هایی که در زمینه سینما فعالیت می کنند نیز وجود دارد. بدلیل عدم وجود قانونی مشخص ، شرکت های مرکزی پخش کننده سریال‌ها در نمایش خانگی‌ها ، درصد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را اختیاری تعیین می کنند. برای مثال در حالی که بعضی شرکت‌ها (مانند موسسه سرو رسانه پارسیان) معقول درصد 30 تا 35 را به وب سایت های همکار می دهند اما ، دیگر شرکت‌ها در فکر مال اندوزی بیشتر هستند و نرخ 20 درصد را تعیین می کنند (نمونه‌ی اخیر سریال نهنگ آبی می باشد که برخلاف عرف دیگر سریال‌ها ، نرخ درامد 20 درصد را تعیین نموده است.)

بنابراین اگر بخواهیم جمع بندی در مورد درامد زایی از سایت های تولید محتوا داشته باشیم ، باید به نکات بالا توجه داشته باشید ، این نوع وب سایت ها برای کسب درامد به وقت زیاد ، هوش بالا ، تلاش بسیار و تیم قوی نیاز دارد و در نهایت به دنبال درامد زایی بالایی هم نباید بود به خصوص این روز‌ها که هیچ قانونی در حمایت از وب سایت‌ داران وجود ندارد.

تلگرام
ممکن است شما دوست داشته باشید