جی دی
فناوری ، سلامت ، سینما

آموزش متحرک سازی نمودار (چارت) در پاورپوینت [بهمراه ویدیو]

0

در این مقاله آموزشی قصد داریم روش متحرک سازی نمودار در پاورپوینت را به شما آموزش بدهیم . این کار به راحتی و با یک سری تنظیمات ساده قابل اجرا می باشد. انیمیشن دادن به نمودار در پاورپوینت می تواند درک بهتری به مخاطب برای فهمیدن نمودار بدهد.

استفاده از نمودار ها در یک پاورپوینت می تواند در ارائه مطلب مورد نظر به شما بسیار کمک کند حال اگر این نمودار ها را متحرک کنید از نظر بصری نیز بسیار پاورپوینت شما را زیباتر خواهد کرد.

متحرک سازی نمودار (چارت) در پاورپوینت

ابتدا، پاورپوینت خود را باز کنید و به اسلایدی بروید که در آن می خواهید نمودار متحرک خود را بسازید. حال برای قرار دادن یک نمودار از منوی insert برای قرار دادن یک نمودار پایه، به برگه “Insert” بروید و روی دکمه “Chart” کلیک کنید.

در پنجره Insert Chart یکی از انواع مدل های نموداری را انتخاب کنید، برای مثال ما در اینجا “Pie” را انتخاب کرده ایم. سپس در سمت راست، سبک دایره ای را که می خواهید از پنج گزینه‌ی نشان داده شده انتخاب کنید. هنگامی که انتخاب خود را انجام دادید، روی “OK” در پایین سمت راست پنجره کلیک کنید.

با این کار نمودار دایره ای در اسلاید به همراه یک جدول اکسلی ظاهر خواهد شد. شما می توانید مقادیر نمودار را شخصی سازی کنید و داده های خود را جایگزین نمایید. پس از انجام و تغییر مقادیر ، صفحه اکسلی را ببندید.

سپس نمودار را انتخاب کرده و به برگه “Animations” بروید. در اینجا، هر کدام از انیمیشن هایی را که می خواهید از گزینه های در دسترس انتخاب کنید. در این مثال، ما از «Wipe» استفاده خواهیم کرد.

بعد، روی «Animation Pane» کلیک کنید. با این کار پنلی در سمت راست باز می شود .

در اینجا، بر روی انیمیشن که شما به نمودار دایره خود اضافه کردید، دوبار کلیک کنید، یا روی آن راست کلیک کنید و سپس گزینه “Effect Options” را انتخاب کنید.

پنجره ای به شما نشان داده خواهد شد  که دارای سه تب effect ،timing و chart animation می باشد.  بر روی تب “chart animation” کلیک کنید. در اینجا می توانید نحوه رفتار انیمیشن نمودار را انتخاب کنید و آن را به یک شی یا یک دسته بندی اختصاص دهید.

انتخاب “As One Object” باعث می شود کل نمودار در یک بار نمایش داده شود اما انتخاب “By Category” باعث می شود که نمودار به صورت بخش بخش نمایش داده شود و این همان چیزی است که ما در این آموزش به دنبالش بودیم.

مشاهده آموزش به صورت تصویری:

 

تلگرام