جی دی
فناوری ، سلامت ، سینما

برندگان جشنواره تلویزیونی جام جم 97

0

بالاخره پس از کلی حواشی، برندگان جشنواره تلویزیونی جام جم 97 مشخص شدند.

جشنواره ایی که به طور مستقیم از تلویزیون پخش شد و کم هم حاشیه نداشت.  از جمله مهم ترین اتفاقات این برنامه اعلام پایان برنامه ماه عسل از سوی احسان علیخانی بود که در این مراسم نیز، او تندیس خود را به رضا رویگری تقدیم نمود.

اما نفر بعد نوبت عادل فردوسی پور بود که پس از کسب دو جایزه از این جشنواره سکون خود را پس از مدت ها شکست و  از سال سختی که از آن عبور کرد سخن گفت و از اتفاقاتی که در این سال در شبکه سوم برای او اتفاق افتاده بود صحبت نمود. این حاشیه ها پایان نداشت و پس از پایان اختتامیه ، پژمان بازغی نیز به نحوه تقسیم جوایز معترض بود و حتی خبر از پایان برنامه کودک شو داد.

اما در ادامه لیست برندگان جشنواره تلویزیونی جام جم 97 را مشاهده خواهید کرد.

 

برگزیدگان بخش مردمی پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم

سریال‌ منتخب: پایتخت ۵ – بانوی عمارت – بچه مهندس – لیسانسه‌ها٢ – دلدادگان – پدر

برنامه‌ شاخص: نود – برنده باش – خندوانه – دورهمی – ماه عسل – ویدئو چک

برنامه‌ پرمخاطب: «حالا خورشید» با اجرای رضا رشیدپور

تیتراژ: مهران مدیری (دورهمی)

بازیگر زن: مریم مؤمن

بازیگر مرد: حسام منظور

مجری زن:  مژده لواسانی –  فاطمه امینی برای برنامه تلویزیونی «مل مل» – صبا راد – ثریا بناکار – مبینا نصیری – الهه پرسون

مجری مرد: رضا رشیدپور برای برنامه «حالا خورشید» – نجم الدین شریعتی – مهران مدیری – احسان علیخانی – رامبد جوان – نیما کرمی

بخش دوبلاژ: لوح تقدیر و تندیس جشنواره به افشین زی‌نوری برای مدیریت دوبلاژ و صداپیشگی اهدا شد.

لوح تقدیر و تندیس جشنواره به مینو غزنوی برای صداپیشگی اهدا شد.

لوح تقدیر و تندیس جشنواره به سعید شیخ زاده برای مدیریت دوبلاژ و صداپیشگی اهدا شد.

برگزیدگان کمیسیون‌های پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم

برگزیدگان کمیسیون مسابقات و سرگرمی جشنواره جام جم

بهترین پژوهش مسابقه: فاز – هوش برتر – کودک شو – دستم را بگیر

بهترین دکور: پنج ستاره – کودک شو –  زمانی برای خندیدن –  هوش برتر

بهترین نورپردازی: هوش برتر –  برنده باش – پنج ستاره – کودک شو

بهترین اجرا: حمید گودرزی برای مسابقه «پنج ستاره» – محمدرضا گلزار برای مسابقه «برنده باش» – پژمان بازغی برای مسابقه «کودک شو» – رضا رفیع برای مسابقه «قند پهلو»

بهترین کارگردان: پنج ستاره – فرمانده – آقای آتش نشان  – برنده باش

بهترین مسابقه: برنده باش،پنج ستاره،کودک شو

برگزیدگان کمیسیون نمایش جشنواره جام جم

بهترین تهیه کننده: ایرج محمدی برای  سریال «دلدادگان»

بهترین کارگردان : احمد معظمی برای سریال «سارق روح»

بهترین نویسنده:  احسان جوانمرد، سریال «بانوی عمارت»

بهترین بازیگر زن : گلچهره سجادیه، سریال «آنام»

بهترین بازیگر مرد: حسین محجوب، سریال «محکومین»

بهترین دستاورد ویژه هنری:محسن چاوشی خواننده تیتراژ سریال «سایه بان»

برگزیدگان کمیسیون پویانمایی جشنواره جام جم

بهترین تهیه کننده مجموعه و سریال: سید مسعود صفوی برای انیمیشن ناز بالش

بهترین کارگردان مجموعه و سریال: علی احمدی برای انیمیشن جوانمردان

بهترین تهیه کننده میان برنامه و کلیپ موزیکال: تندیس این بخش به ابوالفضل رازانی برای  «بازی کنیم بخندیم » توسط رئیس رسانه ملی به او اهدا شد.

بهترین انیمیت مجموعه و سریال: ناز بالش – موزه ۲- تندر ـ. یوز ایرانی – این جوری بهتره

بهترین طراحی شخصیت مجموعه و سریال: تندر ـ. یوز ایرانی – جوانمردان- نقاش کوچولو ۲- ناز بالش

بهترین فضا سازی مجموعه و سریال: جوانمردان- موزه ۲- نقاش کوچولو ۲- تندر ـ. یوز ایرانی

بهترین موسیقی مجموعه و سریال: ناز بالش – مثل نامه –  موزه ۲- جوانمردان

برگزیدگان کمیسیون مستند جشنواره جام جم

بهترین مجموعه: لوح تقدیر و تندیس جشنواره به جواد قارایی برای مستند ایرانگرد اهدا شد.

بهترین مستند تک قسمتی: مردمان لب رود – مارشمیرا – چین دامن البرز – نبرد پاسیله -ده برادر

بهترین کارگردانی مستند: ایرانگرد – پارسین – خشت بهشت – مسیر – زندگی زیر پوست من

بهترین پژوهش: لوح تقدیر و تندیس جشنواره به هادی نعمت الهی برای مستند مار شمیرا اهدا شد.

بهترین دستاورد‌های هنری:لوح تقدیر و تندیس جشنواره به داود سماواتی یار برای مستند دست‌آفریده‌ها اهدا شد.

برگزیدگان کمیسیون برنامه‌های ترکیبی جشنواره جام جم

بهترین برنامه ترکیبی: عادل فردوسی پور در بخش تهیه کنندگی برای برنامه «نود» – رامین موسوی برای تهیه کنندگی «صبحی دیگر»  – جواد فرحانی برای تهیه کنندگی «هزار داستان»

بهترین اجرا: احسان علیخانی برای برنامه «ماه عسل» – محمدجعفر خسروی برای برنامه «زنده باد زندگی»-محمد دلاوری برای برنامه «پایش»-رضا رشیدپور برای برنامه «حالا خورشید» – ندا ملکی برای برنامه «آفتاب شرقی»- زینب ابوطالبی برای برنامه «نیمه پنهان ماه»

بهترین تحقیق و پژوهش: توحید آتش یار برای برنامه «پایش»
بهترین برنامه کودک و نوجوان: بازی ویزیون سید مهدی حسینی – سر سفره خدا به تهیه کنندگی حمیدرضا اطارود
بهترین کارگردانی تلویزیونی: ماه عسل – صبح بخیر ایران – کتاب باز – صبحی دیگر – موتور جستجو
جوایز بخش چهل سالگی در بخش فضای مجازی

در بخش فضای مجازی محمد طرخانی برای سایت و شبکه اجتماعی شبکه قرآن لوح تقدیر و تندیس دریافت کرد .

همچنین سمیه فیروز فر برای شبکه پویا و گودرز عزیزی برای برنامه «به خانه برمی گردیم» دیگر نفرات برگزیده حوزه سایت و شبکه اجتماعی بودند.

برنامه های گفتگو محور

در بخش برنامه های گفتگو محور لوح تقدیر و تندیس را مهدی سموعی برای برنامه چهل سیزده دریافت کرد .

به مهدی نقویان برای موشن گرافیک اولین ها و مستند «در برابر طوفان» لوح تقدیر و تندیس اهدا کردند.

مستند
در بخش تقدیر هیئت داوران مستند «دیده شو» محمد مظفری،موشن گرافی «ما نمی توانیم»، «نسیم دانش»،«بچرخ تا بچرخیم» را شایسته تقدیر دانستند. لوح تقدیر و تندیس جشنواره به ایمان گودرزی برای مستند عزت تقدیم شد.

بهترین گروه تولید تلویزیونی به سعید رضایت برای برنامه «ماه عسل» اهدا شد.

تندیس اهتمام به زبان فارسی به علی هنرور برای صبح بخیر ایران اهدا شد.

تندیس ویژه پنجمین جشنواره جام جم برای تلاش مستمردر مناسبت های کشوربه فرشاد حسینی برای برنامه صحیفه نور اهدا شد.

تندیس بهترین برنامه برای تاثیرگذاری و اجرای امیدآفرین به رامبد جوان و سید علی احمدی برای برنامه خندوانه اهدا شد.

تندیس ویژه جشنواره به سریال «پدر» اهدا شد.

تندیس ویژه پنجمین جشنواره جام جم برای گروه خردسالان به سریال «بچه مهندس» اهدا شد.

تندیس ویژه برای مجری مولف و برنامه ساز به مهران مدیری و مصطفی احمدی تهیه کننده دورهمی اهدا شد.

تلگرام
ممکن است شما دوست داشته باشید