جی دی
فناوری ، سلامت ، سینما

جشنواره کن 2019 : نامزدها و برندگان

0

هفتاد و دومین جشنوارهٔ کن (به فرانسوی: Festival de Cannes 2019) از چهاردهم تا بیست و پنجم مه ۲۰۱۹ در شهر کن فرانسه برگزار خواهد شد. الخاندرو گونسالس اینیاریتو فیلمساز مکزیکی رئیس هیئت داوران جشنواره خواهد بود.

امسال فیلم مرده‌ها نمی‌میرند اثر جدید جیم جارموش یک کمدی با داستان زامبی‌ها، جشنواره را افتتاح می‌کند و در بخش رقابتی نیز حاضر خواهد بود.

جشنواره کن 2019 از 24 اردیبهشت 98 آغاز شده است و  اسامی برندگان جشنوراه کن 2019 در مراسم اختتامیه که در روز 4 خرداد 98 برگزار می شود مشخص می شود.

بروز رسانی : برندگان جشنواره کن

نخل طلا:

  • فیلم Parasite به کارگردانی بونگ جون-هو

جایزه بزرگ:

  • فیلم Atlantics به کارگردانی متی دیاپ

بهترین کارگردان:

  • ژان پیر و لوک داردن برای کارگردانی فیلم Young Ahmed

بهترین فیلمنامه:

  • سلین سیاما برای نوشتن فیلمنامه فیلم Portrait of a Lady on Fire (پرتره زنی روی آتش)

بهترین بازیگر مرد:

  • آنتونیو باندراس برای بازی در فیلم Pain and Glory

بهترین بازیگر زن:

  • امیلی بیچام برای بازی در فیلم Little Joe

جایزه هیئت داوران (مشترکا):

  • فیلم Les Misérables (بینوایان) به کارگردانی لاج لی
  • فیلم Bacurau به کارگردانی کلبر مندونسا فیلیو و جولیانو دورنلی

جایزه دوربین طلایی بهترین فیلم بلند اول:

  • سزار دیاز برای کارگردانی فیلم Our Mothers

نخل طلای بهترین فیلم کوتاه:

  • فیلم The Distance Between the Sky and Us (فاصله میان ما و آسمان) به کارگردانی وایلیس ککاتوس

تقدیر ویژه داوران از فیلم بلند و کوتاه:

  • ایلیا سلیمان برای کارگردانی فیلم It Must Be Heaven (بهشت حتما همین است)
  • آگوستینا سان مارتین برای کارگردانی فیلم Monster God (خدای هیولا)

نامزد های جشنواره کن 2019

بخش رقابتی

  • Pain and Glory (رنج و افتخار): پدرو آلمودوار
  • The Dead Don’t Die (مردگان نمی‌میرند): جیم جارموش
  • The Traitor (خائن): مارکو بلانچیوThe Wild Goose Lake (دریاچه غاز وحشی): دیائو یینان
  • Parasite (انگل): بونگ جون هو
  • Young Ahmed (احمد جوان): ژان پیر و لوک داردن
  • Oh Mercy (اوه ممنون): آرنو دپلشنAtlantique (آتلانتیک): متی دیوپ
  • Matthias and Maxime (ماتیاس و ماکسیم): زاویه دولانLittle Joe (جو کوچک): جسیکا هاسنر
  • Sorry We Missed You (متأسفیم که شما را از دست دادیم): کن لوچ
  • Les Miserables (بینوایان): لاج لیA Hidden Life (یک زندگی پنهان): ترنس مالیک
  • Bacurau (باکورو): کلبر مندونسا فیلو و جولیانو دورنلیس
  • The Whistlers (سوت‌زنان): کرنلیو پورومبیوFrankie (فرانکی): آیرا ساکس
  • Portrait of the Lady on Fire (پرتره‌ی بانویی در آتش): سلین شاما
  • It Must Be Heaven (این باید بهشت باشد): الیا سلیمان
  • Sibyl (سیبل): جاستین تریه

بخش خارج از رقابت

  • The Best Years of Life (بهترین سال‌های زندگی): کلود للوش
  • Rocketman (راکت‌من): دکستر فلچر
  • Too Old to Die (خیلی پیر برای جوانمرگ شدن، دو اپیزود اول): نیکلاس ویندینگ رفن
  • Diego Maradona (دیه‌گو مارادونا): آصف کاپادیا
  • Belle Epoque (دوران زیبا): نیکلاس بدوس

بخش نوعی نگاه

  • Invisible Life (زندگی نامریی): کریم آنوز
  • Beanpole: کنتمیر بالاگوف
  • The Swallows of Kabul (پرستوهای کابل): زابو بریتمن و الیا گوبه مولک
  • A Brother’s Life (زندگی یک برادر): مونیا شکری
  • The Climb (صعود): مایکل کووینو
  • Joan of Arc (ژاندارک): برونو دومونت
  • A Sun That Never Sets (خورشیدی که هرگز غروب نمی‌کند): الیور لاکس
  • Room 212 (اتاق ۲۱۲): کریستوف اونوره
  • Port Authority (پورت آتوریتی): دنیله لسوویتز
  • Papicha (پاپیچا): مانیا مدور
  • Adam (آدام): مریم توزانی
  • Zhuo Ren Mi Mi (ژائو رن می می): میدی زد
  • Liberte (آزادی): آلبرت سرا
  • Bull (گاو): آنی سیلورستاین
  • Summer of Changsha (تابستان چانگشا): زو فنگ
  • Evge: نریمان علی‌اف

نمایش‌های ویژه

  • Share (به اشتراک گذاشتن): پیپا بیانکو
  • For Sama (برای سما): وعد الکاتب و ادوارد واتس
  • Family Romance, LLC (عاشقانه خانوادگی): ورنر هرتسوگ
  • Tommaso: آبل فرارا
  • To Be Alive and Know It (زنده ماندن و فهمیدن آن): آلن کاوالیه
  • Que Sea Ley (قانون دریا): خوان سولاناس

نمایش نیمه‌شب

The Gangster, The Cop, The Devil (گنگستر، پلیس و شیطان): لی ون تائه

 

 

تلگرام
ممکن است شما دوست داشته باشید