5 سرویس رایگان و نرم افزار برای ویدیو کنفرانس

شما دیگر نیازی به نصب اسکایپ یا پرداخت مبلغ هنگفتی برای یک برگزاری یک ویدیو کنفرانس ندارید. سرویس های رایگان و نرم افزار برای ویدیو کنفرانس که در ادامه معرفی می شوند به شما اجازه می‌دهند که یک جلسه اداری و یا یک ارتباط خودمانی را با دوستان خود برقرار کنید، هر یک از سرویس هایی که در این مطلب معرفی می شوند دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند.

برای یک مکالمه تلفنی ساده با دوستان، شما می‌توانید به راحتی از واتساپ و دیگر برنامه ها استفاده کنید اما اگر شخص مقابل شما ، واتساپ یا اصلا گوشی نداشته باشد چه می کنید . برای برگزاری ویدیو کنفرانس چند نفره چطور؟

استفاده از ویدیو کنفرانس برای جلسات اداری و کارهای حرفه‌ای تر به ابزار های دیگری از جمله ضبط کنفرانس ویدیویی یا نوت برداری نیاز دارید که این موارد در واتساپ وجود ندارد.

1 (بر پایه وب):

(بر پایه وب):

سریع ، بدون نیاز به ثبت نام ، عدم دانلود ویدیو

می‌خواهید سریعا یک تماس ویدئویی را بدون طی کردن مراحل ثبت‌نام برای ساخت یک حساب کاربری برقرار کنید ، ItsHello سریع‌ترین و بدون دردسرترین راه برای شروع یک مکالمه ویدیویی است. شما می‌توانید از آن برای یک جلسه اداری یا یک تماس ویدیویی دوستانه استفاده کنید.

وارد سایت شوید و یک اتاق جدید برای خود بسازید ،  آدرس اینترنتی اتاق را با دیگران به اشتراک بگذارید، و آن‌ها با این لینک می‌توانند به کنفرانس ویدیویی شما ملحق شوند. به طور همزمان، تا شش نفر می تواند در این اتاق حضور داشته باشد. نشانی اینترنتی با هر دو مرورگرهای دسکتاپ و موبایل کار می‌کند.

ItsHello حتی به شما اجازه می دهد صفحه اسکرین خود را نیز به اشتراک بگذارید . این ابزار زمانی مفید است که شما می‌خواهید کسی را برای یک نرم افزار خاص راهنمایی کنید.

مشاهده سرویس :  وب (رایگان)

 

2 Roundee (بر پایه وب): 

Roundee (بر پایه وب): 

ضبط ویدیو کنفرانس ، به همراه قابلیت یادداشت نویسی

برای یک ملاقات سریع و چهره به چهره ، ItsHello یک راه‌حل خوب است. اما محیط‌های حرفه‌ای نیاز به ویژگی‌های بیشتری دارند. Roundee بهترین برنامه کنفرانس ویدیویی رایگان برای جلسات اداری است.

جالب ترین ویژگی این سرویس کنفرانس ویدیویی، قابلیت ضبط و یادداشت نویسی است. میزبان می‌تواند کل ویدئو کنفرانس را به مدت یک ساعت ضبط و دانلود کند. فایل آن تا مدت سه ماه برای شخص قابل دانلود می باشد.

در طول این مکالمه، میزبان می‌تواند با زدن دکمه های Alt + N نوت برداری کند، که می‌تواند دقایق مهم مکالمه ویدیویی را برای خود یادداشت برداری کند و سپس آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارد.

Roundee اجازه می‌دهد تا شش نفر در یک تماس ویدئویی از طریق لینک دعوت حضور یابند. این سرویس نیز شامل پشتیبانی از به اشتراک گذاری صفحه اسکرین می باشد. شما می‌توانید فایل‌های را نیز به اشتراک بگذارید.

مشاهده سرویس :  وب (رایگان)

 

3 Jitsi Meet (بر پایه وب، آندروید، iOS):

Jitsi Meet (بر پایه وب، آندروید، iOS):

بهترین سرویس ویدیو کنفرانس رایگان

Jitsi Meet یک برنامه ساده‌، آسان‌، و شاید هم بهترین سرویس ویدیو کنفرانس باشد. به قدری که حتی به نظر بهتر از Appear.in می رسد.

نیازی نیست که برای استفاده از Jitsi ثبت نام کنید و در کمترین زمان ممکن می توانید یک اتاق مکالمه ویدیویی ایجاد کنید. سپس نشانی اینترنتی را با دیگران به اشتراک بگذارید تا به آن‌ بپیوندند، و اگر می‌خواهید اتاق شما خصوصی باشد یک رمز نیز برای آن قرار دهید. Jitsi دارای ویژگی‌های جالب زیادی است، از جمله ضبط ویدئو در دراپ باکس . این سرویس همچنین با یوتیوب سازگار است و شما می توانید با دیگر اعضای ویدیو کنفرانس ، به صورت مستقیم یک ویدیو از یوتیوب را با هم مشاهده کنید. مدیر کنفرانس دارای اختیارات بیشتری از جمله ساکت کردن یک شخص و یا مخفی کردن آن در کنفرانس می باشد.

 

دانلود برای :  آندروید | iOS  | وب (رایگان)

4 ProfiConf (بر پایه وب):

ProfiConf (بر پایه وب):

کنفرانس ویدیویی رایگان برای گروه‌های تا ۲۵ نفره

اکثر سرویس های کنفرانس ویدیویی رایگان ظرفیتی بین 4 تا 6 نفر دارند. اما اگر شما گروه بزرگتری دارید، سرویس ProfiConf به شما اجازه ارتباط ویدیویی تا سقف 25 نفر را می دهد. نسخه پولی این برنامه تا 250 نفر را پشتیبانی می کند.

مطمئنا یک نگرانی بزرگ در مورد سرعت و تاخیر ، وقتی که گروه بزرگ باشد وجود دارد، اما Proficonf به توانایی خود برای کار بر روی ارتباط با سرعت های اینترنتی پایین افتخار می‌کند. دیگر ویژگی‌ها شامل به اشتراک گذاری فایل، به اشتراک گذاری صفحه و وایت برد در این سرویس وجود دارد. میزبان‌ها همچنین می توانند اسلاید های نمایشی را قبل از شروع جلسه در این سرویس به اشتراک بگذارند.

اما در این سرویس یک محدودیت بزرگ وجود دارد. ProfiConf ویدیو کنفرانس ها را به ۴۵ دقیقه محدود می‌کند. وقتی شما یک گروه بزرگ 25 نفره دارید مطمئنا نیاز به زمان بیشتری خواهد بود.

مشاهده سایت این سرویس:  proficonf.com

5 Houseparty (بر پایه کروم، آندروید، iOS):

Houseparty (بر پایه کروم، آندروید، iOS):

برای کنفرانس‌های ویدیویی دوستانه

Houseparty یک برنامه مکالمه ویدیویی است که یک شبکه اجتماعی را در خود دارد . ایده اصلی این سرویس برقراری یک تماس ویدئویی با دوستانتان است. شما می توانید اتاق ها را عمومی بسازید و یا اگر می‌خواهید یک تماس خصوصی داشته باشید، می‌توانید اتاق را نیز قفل کنید.

Houseparty چند ویژگی جالب در آن دارد که شما را وادار می‌کند زمان بیشتری را در برنامه صرف کنید. شما به عنوان مثال می‌توانید میزبانی یک بازی را بر عهده بگیرید و دوستانتان را به این چالش دعوت کنید.

شما نمی‌توانید از آن برای کنفرانس‌های ویدئویی کاری و حرفه‌ای استفاده کنید، اما برای یک گفت و گوی دوستانه می تواند بسیار مفید باشد .

دانلود برای :  آندروید | iOS  | کروم (رایگان)

 

کنفرانس ویدیو بدون ثبت‌نام

در لیست بالا، ItsHello و Jitsi بسیار سرویس های راحت‌تری هستند چون نیازی نیست که شما ثبت نامی کنید یا برنامه خاصی راا دانلود کنید. نشانی اینترنتی را با یک زبانه مرورگر باز کنید و برای شروع آماده هستید. مهم نیست که دوست یا مشتری شما همان نرم‌افزار را داشته باشد یا نداشته باشد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید