از بین بردن شپش مو با روغن زیتون ، راه کاری موثر

آیا شما از دست حشرات کوچکی که در بین موهای شما می خزند خسته شده اید؟ شپش ها یک مزاحم همیشگی به خصوص برای کودکان می باشند. اگر شما یا فرزندتان از شپش ها رنج می برید , قصد از بین بردن شپش ها موجوn در مو را دارید ، لازم است یک درمان خانگی را امتحان کنید ، یکی از روش های موثر استفاده از روغن زیتون می باشد.

چرا روغن زیتون؟ این مقاله دلیل آن را به شما می گوید.

دلیل موثر بودن روغن زیتون در از بین بردن شپش ها

روغن های گیاهی برای درمان شپش ها بسیار مفید هستند. در طول سالها، تحقیقات نشان داده است که روغن زیتون می تواند به طور موثر مشکلات مربوط به وجود شپش ها را رفع و بدون عوارض به درمان آن کمک کند . همچنین، با توجه به آزمایش انجام شده توسط دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد، شپش، زمانی که در روغن زیتون به مدت بیش از دو ساعت غوطه ور شود ، به علت خفگی می میرد. روغن زیتون با ایجاد یک لایه بر روی پوست سر مانع رسیدن اکسیژن به شپش ها می شود.

روش استفاده از روغن زیتون برای درمان شپش

برای استفاده از این روش درمانی، ازبرندهای خوب روغن زیتون که دارای چربی طبیعی هستند استفاده کنید. اگر می خواهید شپش را از سر یک کودک بردارید، پوست سر او را با روغن زیتون به صورت کامل آغشته و پوشش دهید . سپس سر را به طور کامل با یک پلاستیک ببندید، به گونه‌ای که هوا به قسمت سر وارد نشود. به مدت ۳ ساعت سر خود را در این وضعیت حفظ کنید تا تمامی شپش ها از بین بروند.

مو را با شامپو معمولی به خوبی شست و شو کنید تا روغن به صورت کامل از روی سر شما پاک شود. از آنجایی که شما مقدار زیادی روغن زیتون به سر خود زده اید ،ممکن است نیاز باشد در دو مرحله سر خود را با شامپو شستشو دهید. اگر چه با این کار مقدار زیادی  از شپش ها از بین می رود اما این نیاز است چندین بار این کار را انجام دهید.

آیا تا کنون سعی کرده اید از روغن زیتون برای از بین بردن شپش ها استفاده کنید؟ آیا در درمان مشکل شما موثر واقع شده است؟ تجربه خود را در قسمت دیدگاه با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

توجه !  دقت داشته باشید به هیچ وجه جی دی نسخه پزشکی یا درمانی را برای شخصی تجویز نمی کند و صرفا مطالب جنبه آگاهی دارند . پس در این موارد با پزشک مشورت کنید.

درمان خانگیمراقبت از مو
دیدگاه (۱)
چیزی بنویسید
  • سین

    سس مایونز هم خیلی خوبه ۸ ساعت بمونه
    البته بعد از سس و روغن زیتون با شونه مخصوص شونه بشه خیلی خوبه