بهترین لاستیک خودرو سال 97 برای پراید ، پژو و …

برای اکثر خودرو دار ها هنگام خرید لاستیک خودرو این سوال برایشان پیش می آید که بهترین مارک لاسیتک کدام است؟ کدام برند تایر برای خودرو مناسب است و کیفیت بهتری دارد . در اینجا به بخشی از این سوال شما جواب می دهیم. چرا بخشی ،چون بررسی ها توسط سایت معتبر اتو اکسپرس  صورت گرفته و طبیعتا نامی از لاستیک های ایرانی برده نشده است. 

این بررسی بین لاستیک های بریجستون ، فالکون ، میشیلن و ….  صورت گرفته است که در انتها امتیاز هر یک از تایر ها مشخص شده است .

این سایت سالانه به این موضوع می پردازد که کدام لاستیک ها ایمن تر و بهینه تر برای مصرف سوخت می باشند و دارای عمر بیشتری هستند.  تست امسال بر روی تایر های سایز 225/45R17 صورت گرفته است. برای پیدا کردن بهترین لاستیک در این تست از 10 مارک معروف لاستیک سازی در دنیا استفاده شده است . سپس 9 شاخص در مورد هر یک از تایر ها مورد بررسی قرار گرفته است. شاخص هایی از جمله تست در جاده خشک و خیس ، مقدار صدای ایجاد شده در کابین ، سرعت ، وزن و قیمت مد نظر قرار گرفته شده است. 

 خودرو ها با هر کدام از این تایر ها مورد تست قرار گرفتند تا ببینند وضعیت کنترل تایر ها در سر پیچ ها به چه صورت می باشد و یا در هنگام ترمز گرفتن مقدار خط ترمز آن ها چقدر می باشد .

این سایت بار ها و بارها بر روی تایر ها این آزمایش ها را انجام دادند تا در نهایت نتیجه نهایی قابل اعتماد باشد . این نتایج را به صورت زیر می توانید مشاهده کنید. برچسب ها از A (بهترین نمره) تا G بوده اند

مارک لاستیک مقاومت

(rolling resistance)

عملکرد جاده خیس ایجاد صدا بر حسب دیسیبل
بریجستون Turanza T005  B A 72
فالکون  Azenis FK510 C A 69
هانکوک  S1 evo2 E A 71
میشیلن Pilot Sport 4 C A 71
Pirelli P Zero F A 72
Nokian zLine C A 72
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 C A 68
Dunlop Sport Maxx RT2 C A 68
Continental PremiumContact 6 A C 72
Avon ZV7 A A 70

 

همان طور که انتظار می رفت کیفیت تایر ها تقریبا نزدیک به هم دیگر هستند و می توان گفت همه این مارک ها قابل اعتماد می باشند و تفاوت های جزیی دارند.

به نظر شما چه لاستیکی بهتر از همه می باشد. شما از چه لاستیکی برای خودرو خود استفاده می کنید؟

بهترین لاستیک خودرو
دیدگاه (۰)
چیزی بنویسید