چطوری لوکیشن ارسال کنم (واتساپ ، تلگرام و سروش)

با گسترش تکنولوژی و پیشرفت تلفن های همراه آدرس دادن و گرفتن بسیار راحت شده است .  دیگر کمتر کسی را می بینید که از شما ادرس جایی خاص را بپرسد و این کار با گوشی های هوشمند بسیار ساده شده است. به راحتی و با چند مرحله ساده می توانید مکان خود یا هر مکانی را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و یا از ان ها دریافت کنید.

اما شاید با خود بپرسید چطوری لوکیشن ارسال کنم ، کافی است مطلب اموزشی را که در ادامه مطرح می کنیم را مطالعه کنید. در این مقاله اموزشی نحوه ارسال لوکیشن با برنامه های محبوبی مانند واتساپ ، تلگرام و سروش را آموزش می دهیم تا بوسیه ی آن ها لوکیشن خود را به یک دوست ارسال کنید ، تا شخص دریافت کنند از مکان شما مطلع شود.

آموزش ارسال لوکیشن با واتساپ

 1. در ابتدا و قبل از هر کاری شما باید اینترنت گوشی خود را فعال کنید و جی پی اس گوشی را نیز فعال نمایید. البته اگر فراموش کردید، در هنگام ارسال موقعیت واتساپ از شما می خواهد که این کار را انجام دهید.
 2. برنامه واتساپ را بر روی گوشی خود باز کنید.
 3. چت شخصی را که برای ان می خواهید لوکیشن خود را ارسال کنید باز کنید.
 4.  بروی علامت سنجاق  نمایش داده شده در تصویر کلیک کنید.
 5. در پنجره باز شده ایتم های مختلفی وجود دارد ، بر روی موقعیت (location) ضربه بزنید.
 6. در پنجره باز شده ، بخش بالایی موقعیت شما بر روی نقشه را می دهد ، در ابتدا چند لحظه صبر کنید تا برنامه موقعیت دقیق شما را شناسایی کند میزان خطای لوکیشن شما به کمترین حد ممکن برسد ،  در پایین دو گزینه برای شما وجود دارد:
  ارسال موقعیت زنده (share live location): این گزینه برای ارسال موقعیت لحظه به لحظه شما می باشد . به این معنا که شخص دریافت کننده به اندازه مدت زمانی که شما تعیین می کنید می تواند موقعیت فعلی شما را مشاهده کند و با جابجا شدن شما ، موقعیت شما بر روی نقشه نیز بروز می شود.
  ارسال موقعیت کنونی شما (Send your current location): این گزینه برای ارسال موقعیت کونی شماست و ثابت خواهد بود از این گزینه برای ارسال یک مکان مشخص می توان استفاده کرد.

آموزش ارسال لوکیشن در تلگرام

از آنجایی که اکثر پیام رسان های موجود عملکرد مشابهی دارند با یاد گرفتن یکی از برنامه ها کار کردن با بقیه برنامه ها نیز راحت می باشد و تقریبا شبیه به یکدیگر می باشد.

 1. فراموش کردید، در هنگام ارسال موقعیت واتساپ از شما می خواهد که این کار را انجام دهید.
 2. برنامه تلگرام را بر روی گوشی خود باز کنید.
 3. چت شخصی را که برای آن می خواهید لوکیشن را ارسال کنید باز کنید.
 4.  بروی علامت سنجاق نمایش داده شده در تصویر کلیک کنید.
 5. در پنجره باز شده ایتم های مختلفی وجود دارد ، بر روی موقعیت (location) ضربه بزنید.
 6. در پنجره باز شده ، بخش بالایی موقعیت شما بر روی نقشه را می دهد ، در ابتدا چند لحظه صبر کنید تا برنامه موقعیت دقیق شما را شناسایی کند و میزان خطای لوکیشن شما به کمترین حد ممکن برسد ،  در پایین دو گزینه برای شما وجود دارد:
  ارسال موقعیت زنده ( share my live location for): این گزینه برای ارسال موقعیت لحظه به لحظه شما می باشد . به این معنا که شخص دریافت کننده به اندازه مدت زمانی که شما تعیین می کنید می تواند موقعیت فعلی شما را مشاهده کند و با جابجا شدن شما ، موقعیت شما بر روی نقشه نیز بروز می شود.
  ارسال موقعیت کنونی شما (Send my current location): این گزینه برای ارسال موقعیت کونی شماست و ثابت خواهد بود از این گزینه برای ارسال یک مکان مشخص می توان استفاده کرد.

ارسال لوکیشن در پیام رسان سروش

 1. فراموش کردید، در هنگام ارسال موقعیت واتساپ از شما می خواهد که این کار را انجام دهید.
 2. برنامه تلگرام را بر روی گوشی خود باز کنید.
 3. چت شخصی را که برای آن می خواهید لوکیشن را ارسال کنید باز کنید.
 4.  بروی علامت سنجاق نمایش داده شده در تصویر کلیک کنید.
 5. در پنجره باز شده ایتم های مختلفی وجود دارد ، بر روی موقعیت ضربه بزنید.
 6. در پنجره باز شده ،  موقعیت شما بر روی نقشه را می دهد ، در ابتدا چند لحظه صبر کنید تا برنامه موقعیت دقیق شما را شناسایی کند و میزان خطای لوکیشن شما به کمترین حد ممکن برسد ،  در انتها ارسال این موقعیت مکانی را بزنید تا مکان شما ارسال شود.

whatsapp
دیدگاه (۰)
چیزی بنویسید